Tag Archives | technologia

Jak zabezpieczyć się przed napadem? Czyli trochę słów o ochronie prywatnych mieszkań

ochrona
Raz po raz na własnościowych płotach pojawiają się oznaczenia powiadamiające o tym, że konkretny obiekt jest otoczony ochroną. Czy rzeczywiście należy powiązywać się z firmą ochroniarską, zakładać alarm iotaczać się wysokim płotem? Niektórzy upierają się, że tak. Inni mają wątpliwość na temat zaburzenia kontaktów międzyludzkich iprawdziwej wszędzie sąsiedzkiej życzliwości.

Jakie benefity daje postęp świata? Dylatometr Marchettiego (DMT)

energia elektryczna
Dzisiejszy świat jest uzależniony od sieci energetycznej. Niezwykle trudno wyobrazić sobie kraje bez dostępu do prądu w większości miejsc. Większość codziennych czynności, tak oczywistych dla każdego z nas, byłoby niemożliwe do wykonania. Za odkrywcę prądu elektrycznego uważa się Benjamina Franklina, amerykańskiego filozofa. Rozwój ery prądu rozpoczął się wraz z przeprowadzeniem eksperymentu z latawcem w czasie burzy.

Postaw na markę – pomyśl czasami o akumulatorze

Jadące auto
Na nieefektywnie działającym akumulatorze maszyna długo nie podziała. Sukcesu nie zagwarantuje sam zakup energetycznego bodźca elektrycznego w aucie. Tylko właściciel troszczący się regularnie o auto i który będzie chciał maksymalnie efektywnie wykorzystać swój akumulator zadba też o stan techniczny przez cały okres jego użytkowania.

Czym charakteryzuje się automatyzacja pracy? Jak dalece pomaga nam ona w codziennym życiu?

automatyka, przemysł
Wszystko, co wspomaga nas w naszym życiu i pracy jest bardzo cenne. Nie tylko rzeczywiście pomaga odciążyć osoby pracujące, lecz także pozwala na zajście w miejsce, w których człowiek normalnie nie dotrze. Z powodu tego między innymi tak ważna dzisiaj jest automatyka przemysłowa. Jest to dział automatyki, jak jego nazwa wskazuje, który znajduje spore zastosowanie w przemyśle.