Tag Archives | stres

Zabezpiecz swój dom przed nadchodzącą zimą

Nadal w naszym kraju na peryferiach miast, można dostrzec częste domki wolno stojące, które zostały postawione przed dekadami. Żyjący w nich ludzie, z pewnością odziedziczyli je po przodkach.

Policja i stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Żaden człowiek nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w tajemniczych okolicznościach. Nikt również nie przeczuwa przecież, że pewnego dnia o ściśle wyznaczonej porze zgubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się nam przytrafiają. Co wówczas czynić?
Czasami zdarza się, iż ktoś bliski znika bez wieści. Jest to ciężka sytuacja dla przyjaciół i rodziny. Należy sprawę taką jak najszybciej zgłosić na policję, popytać wśród sąsiadów oraz znajomych, przejrzeć rzeczy zaginionego. Rejestr osób zaginionych jest to kolejne miejsce, które winniśmy rozważyć (link do wpisu). Takie rejestry prowadzi oczywiście policja, ale również ogólnopolska fundacja Itaka. Z samą fundacją dobrze nawiązać kontakt, ponieważ poza wpisaniem osoby zaginionej do rejestru, oferuje ona wsparcie psychiczne dla bliskich oraz pomoc w poszukiwaniach na dużą miarę.
Rejestr osób zaginionych zda się nam, kiedy napotkamy na ulicy człowieka, któremu ciężko będzie ustalić własną tożsamość na przykład osobę starszą. Zdarzają się również przypadki, gdy ktoś zachowuje się podejrzanie. można wówczas] dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy dziwny osobnik w nim nie figuruje.
Inną, mniej stresową, ale kłopotliwą sytuacją jest zagubienie dokumentów (kliknij stronę). Wbrew pozorom ów kłopot może być niebezpieczny. Nasze dokumenty mogą być albowiem wykorzystane do niechcianych przez nas celów przykładowo do wyłudzeń. Po zorientowaniu się, że dokumenty zniknęły, należy natychmiast je zastrzec i powiadomić urzędy, które wydawały owe dokumenty.