Do czego przydaje się śruba, obejma lub szakla?

śruby

Źródło: www.morguefile.com

Szekla jest metalową klamrą zwykle w formie symbolu U.

Wykorzystywana jest wszędzie tam gdzie należy niezwłocznie złączyć przykładowo liny. Ma ona różne przeznaczenia przykładowo przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie chcemy coś zaczepić, przywiesić lub zawiesić. Każda kupiona przez nas szekla powinna mieć właściwy atest. Nieraz szekle stosowane są na statkach żaglowych, czyli jednostkach pływających służących na przykład do celów turystycznych. Należy ona do tak zwanych zapasowych drobiazgów, które powinien mieć niejeden żeglarz w swej tak określanej skrzynce bosmańskiej. Powinno być ich w rezerwie trochę więcej, ponieważ nieraz lądują do morza i zatapiają się.

Obejma zaciskowa służy przykładowo do mocowania węży z grubej gumy. Też stosowana jest do rur wtenczas utworzona jest ze stali nierdzewnej. Zastosowanie stali nierdzewnej znacznie redukuje ciężar obejmy i czyni ją bardziej elastyczną. Jest ona wówczas o połowę lżejsza od standardowych obejm żeliwnych. Należy także pamiętać o tym, że stal nierdzewna nie ulega korozji. Dzięki temu śmiało może być używana na zewnątrz, ponieważ zmienne warunki klimatyczne nie mają na nią żadnego wpływu.

śrubka

Źródło: www.morguefile.com

Śruby nierdzewne są gwarancją znakomitej jakości a także długowieczności. Zazwyczaj stosowane to śruby A2 nazywane potocznie, jako właśnie nierdzewne a także śruby A4 określane śrubami odpornymi na kwasy. Te pierwsze stosowane są przykładowo do produkcji sprzętu AGD. Te drugie są bardziej odporne na korozję aniżeli pierwsze i używa się je przede wszystkim w przemyśle celulozowym a także w przemyśle spożywczym i okrętowym. Śruby różnią się między sobą w głównej mierze rozmiarami, kształtem główki a także zakończeniem. Śruby nierdzewne świetnie nadają się na zewnątrz, gdzie dominują zmienne warunki klimatyczne. Nierdzewność takich śrub czy w ogóle stali pozyskuje się dzięki dodaniu do stali należytych dodatków stopowych na przykład chromu. Dzięki temu stal (polecamy cięcie wodą) nierdzewna może być stosowana w środowisku agresywnym, jest ona odporna na wysokie temperatury i posiada lśniący połysk.

Źródło: metfix.com.pl