Tag: parametry

parametry

Chyba każdy z nas miał w którymś momencie okazję zobaczyć ekipę energetycznego zakładu, która się zajmowała naprawianiem sieci energetycznej

Najważniejszym narzędziem pracy ekip energetycznych jest podnośnik koszowy, to znaczy ulokowany na długim wysięgniku kosz, do jakiego wchodzi pracownik i następnie całość podnosi się na odpowiednią wysokość. W przypadku sprzętu elektrycznego podnośniki takie spełniać muszą rygorystyczne parametry bezpieczeństwa, czyli muszą być odpowiednio odizolowane od reszty maszyny.

Automatyka mechanizmów w bliskim sąsiedztwie człowieka. Praktyczne użycie siłownika elektrycznego.

Automatyka sporej ilości maszyn to duża zaleta we współczesnych czasach. Dużą popularnością w wielu branżach cieszą się urządzenia sterowane drogą radiową zdalnie za pomocą pilota, z przycisków na przewodach oraz całkiem bezobsługowo na podstawie czasu i czujników. Instalacja poruszająca siłownikiem elektrycznym nie jest trudna, dzięki czemu jest stosunkowo tania i prosta w montażu. Gdzie możemy zastosować siłownik?

Jaki sprzęt do grania i jaką gierkę poleca się mieć?

Obecnie na wielbicieli gier czeka tak wiele różnych sprzętów, że trudno czasami wybrać, co kupić. Podczas czekania na autobus czy przerwy w szkole bardzo dobrze sprawdzą się niewielkie, poręczne smartfony, tablety lub konsole. Niewielkie wymiary nie są jednak powodem tego, że się źle na nich gra, gdyż poziomem wydajności już dawno przegoniły sprzęt komputerowy sprzed kilkunastu lat. Do grania stacjonarnego, w mieszkaniach zdecydowanie lepsze powinny być tradycyjne komputery PC z mocną kartą graficzną, ale również coraz bardziej wydajne notebooki, z których część posiada już podzespoły które gwarantują udane, wygodne granie.