Tag Archives | kierowcy

O czym pamiętać, jeżeli zdarzy się nam stłuczka nie z naszej winy? Które dane sprawcy kolizji powinniśmy zapisać?

Nawet jeżeli prowadzimy samochód bez błędu, to i tak być może zdarzyć się nam wypadek nie z naszej winy. Niestety, jednak szczególnie prowadząć samochód sporo po mieście, jesteśmy bardziej narażeni na takie sytuacje.

Wycieraczki do samochodu jako ważny element każdego pojazdu

Gdyby spytać użytkowników aut, które elementy według nich są najbardziej istotne, bez wątpienia zdania padłyby zróżnicowane. Właściciele aut wymieniliby prawdopodobnie rolę silnika, ogumienia, wytrzymałej karoserii. W kwestiach bezpieczeństwa pewnie wymieniono by mocne szyby, poduszki powietrzne i pozostałe elementy zabezpieczające. We wszystkich autach występuje jednak bardzo dużo pozostałych elementów, na które nie zwraca się zazwyczaj tak dużej uwagi. Zaliczają się do nich z pewnością wycieraczki samochodowe. Wydawałoby się, że ich rola ma charakter jedynie higieniczny, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo elementy te decydują niekiedy o bezpieczeństwie jazdy. Dlatego tez trzeba pamiętać o ich systematycznej wymianie.

Ryk motoru

Od jakiegoś czasu mamy równouprawnienie. Jest to związane też z motoryzacją. Nie by wcześniej panie nie interesowały się tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to mężczyźni wiedli w niej prym. Obecnie sporo się zmieniło i panie też znają się na motoryzacji. Widzą, jaki olej wybrać, co robić, kiedy dzieje się coś w aucie, potrafią zmienić oponę. Nie chcą pomocy przy byle pierdółce.