Tag Archives | kierowcy

Ryk motoru

samochody na ulicy
Od jakiegoś czasu mamy równouprawnienie. Jest ono związane również z motoryzacją. Nie by wcześniej panie nie były zainteresowane tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to mężczyźni mieli w niej prym. Obecnie wiele się pozmieniało i panie również wiedzą wiele o motoryzacji. Widzą, jaki dobrać olej, co zrobić, gdy dzieje się coś w aucie, potrafią zmienić koło. Nie chcą pomocy przy byle pierdółce.

Wycieraczki do samochodu jako ważny element każdego pojazdu

images
Gdyby spytać właścicieli aut, jakie części ich zdaniem są najważniejsze, z pewnością zdania padłyby różnorodne. Kierowcy wymieniliby pewnie rolę silnika, ogumienia, wytrzymałej karoserii. W kwestiach bezpieczeństwa być może wymieniono by wytrzymałe szyby, poduszki powietrzne i pozostałe elementy zabezpieczające. W każdym samochodzie występuje jednak wiele pozostałych części, na które nie zwraca się zazwyczaj tak dużej uwagi. Należą do nich z pewnością wycieraczki samochodowe. Wydawałoby się, że ich funkcja ma charakter jedynie higieniczny, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo wycieraczki mogą zadecydować o bezpieczeństwie jazdy. Z tego powodu powinno się pamiętać o ich regularnej wymianie.

O czym pamiętać, jeżeli zdarzy się nam stłuczka nie z naszej winy? Które dane sprawcy kolizji powinniśmy zapisać?

samochód
Nawet jeśli prowadzimy samochód bardzo dobrze, to i tak być może nam się zdarzyć wypadek nie będący naszą winą. Niestety, jednak w szczególności jeżdżąc sporo po mieście, bardziej jesteśmy narażeni na takie sytuacje.