Tag Archives | droga

Przed kupnem kół na zimę, trzeba przeanalizować jakie będą najlepsze do określonego modelu samochodu.

Opony to jedyny obszar samochodu łączącego go z nawierzchnią drogi. To od ich kondycji zależy bezpieczeństwo kierowcy. Dlatego istotne jest, aby nie zapominać o sezonowej wymianie opon, kontrolowaniu wysokości protektora i o stałym dokonywaniu oględzin ilości powietrza w oponach.

Jak wygląda likwidacja komunikacyjnych szkód w przypadku korzystania z polisy OC sprawcy

Jeżdżenie samochodem wiąże się także z ogromną odpowiedzialnością za samego siebie i innych uczestników dróg. Wystarczy nawet niewielka chwila rozkojarzenia albo co gorsza złamanie przepisów, żeby stać się sprawcą wypadku. Niestety czasami może się to skończyć różnymi obrażeniami, a nawet jeśli nie, to mogą pozostać uszkodzone samochody. I to przeważnie i sprawcy i poszkodowanego, bo nieduża nawet szkoda będzie wymagała kosztownego naprawiania.

Z jakiego powodu uszkodziła się turbosprężarka i co z tym uczynić?

Turbosprężarki wspierają pracę silników spalinowych już od bardzo dawna. Początkowo wykorzystywano je w pojazdach ciężarowych, nieco później użytkowane były one w samochodach osobowych. W latach sześćdziesiątych XX wieku w silnikach na benzynę aut osobowych wykorzystane zostały turbosprężarki. Ich zadaniem jest wspieranie pracy silnika. W chwili obecnej nie ma samochodu osobowego, ani też ciężarowego, który nie jest wyposażony w turbosprężarkę. Jak każde urządzenie, również turbosprężarki mogą ulec zepsuciu.

Ryk motoru

Od jakiegoś czasu mamy równouprawnienie. Jest to związane też z motoryzacją. Nie by wcześniej panie nie interesowały się tą dziedziną życia, ale mimo wszystko to mężczyźni wiedli w niej prym. Obecnie sporo się zmieniło i panie też znają się na motoryzacji. Widzą, jaki olej wybrać, co robić, kiedy dzieje się coś w aucie, potrafią zmienić oponę. Nie chcą pomocy przy byle pierdółce.