Tag Archives | bezpieczeństwo

Gdy na dworze robi się chłodniej, musisz wiedzieć, co uczynić, aby jazda twoim autem była bezpieczna. Dowiedz się, które opony w tym roku są najlepsze

Nadchodzą mroźne dni? A ty posiadasz samochód (dziś w większości gospodarstw domowych Polacy posiadają po dwa, bywa nawet, że po trzy, samochody). Musisz zatem zdawać sobie sprawę, że przyszedł czas, aby zakupić porządne opony samochodowe. Dowiedz się, które opony są w tym roku uważane za najlepsze. Nie dopiero zimą, ale już z początkiem jesieni warto zacząć myśleć o kupnie nowych opon zimowych.

Modele pojazdów typu ciężarowego

Nie ma jednego najskuteczniejszego typu auta ciężarowego. Możemy się o tym przekonać patrząc poruszając się po polskich trasach ciężarówki. Różnią się one w ogromnym stopniu ładownością i rodzajem przewożonych towarów. Po polskich ulicach porusza się duża liczba różnego typu samochodów. Coraz większa liczba z nich to samochody ciężarowe.

Chlapacze jako ochroną lakieru progowego samochodu

Chlapacze ochraniają lakier progowy pojazdu przed uderzeniami piasku, żwiru i kamieni spod kół, które uderzają z dużą siłą w trakcie jazdy.
W większości modeli nowych samochodów dostępne są fabryczne chlapacze, jakie powinny być montowane na życzenie kupującego, lub dokupione później.

Czy zawieszenie wpływa na wygodę jazdy samochodem? Wykorzystanie oraz cechy typów zawieszeń.

Chociaż tradycyjne rodzaje zawieszeń są powszechnie znane i nie ma zbyt dużej potrzeby, aby zaprojektować odmienne technologie w tej dziedzinie, producenci aut postanowili pewne funkcje zmodernizować.