Tag Archives | auta

Dobre elementy do samochodów do nabycia w znanych salonach

samochód - portret
Właściciele różnych warsztatów samochodowych podkreślają, iż warto wybierać elementy samochodowe w znanych salonach. Nawet jeżeli są one nieco droższe, to można dzięki ich kupnie mieć pewność, iż są na długo spełniały swoje funkcje i nie będą wpływały na obniżenie bezpieczeństwa ludzi korzystających z samochodu.

O czym nie zapomnieć wypożyczając samochód

czarny samochód
W czasie wyjazdu służbowego do dalszego miasta najczęściej wypożycza się auto. Jednak jakie auto będzie najlepszym wyborem, gdy chcielibyśmy je wypożyczyć na więcej niż tydzień? Czy najlepsze jest auto z Niemiec, czy też francuskie? Sedan czy hatchback? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w w tym poradniku.

Złomowanie auta jest alternatywą dla ludzi chcących sprzedać swe auto.

Chevrolet
Złomowanie pojazdu jest opcją dla ludzi chcących sprzedać swe auto. Ze względu na stan pojazdu, lub jego rok produkcji jedynym wyjściem jest sprzedanie pojazdu w autoryzowanej stacji recyklingu samochodów. Samochody, które trafiają na takie złomowisko są poddane recyklingowi surowców wtórnych a elementy używane, nadające się do dalszego użytkowania z takiego pojazdu trafiają na rynek wtórny. Aby można zezłomować auto musi ono być kompletne – znaczy to, że waga pojazdu powinna być zbliżona do fabrycznej masy całkowitej pojazdu.

Co należy wiedzieć kupując fabrycznie nowy samochód?

bmw
Osoby, które nie chcą już zgadzać się na liczne kompromisy podczas kupowania używanego samochodu, mogą tego uniknąć, udając się wprost do dealera ukochanej marki. W ten sposób można by dobrać wszystkie części oprzyrządowania czy naturalnie silnik albo kolor nadwozia.
Bardzo istotnym czynnikiem jest też fakt, że doskonale znamy historię samochodu oraz to, że posiada on gwarancję.