Typy reklamy wizualnej

Rozmaite odmiany reklamy są niezwykle rozpowszechnione i stanowią obecnie znaczną część codziennego życia. Są one obecne w mediach takich jak radio, telewizja czy sieć WWW, jak również w wielu innych miejscach.

Szukasz dodatkowych informacji na prezentowany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej fosforowanie a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Ulice miast wypełnione są rozmaitymi reklamami. Ich wymiary i wygląd są różnorodne, jednak łączy je jeden cel.

Pod kloszem

Autor: flakeparadigm
Źródło: http://www.flickr.com/photos/flakepardigm/3538195638/

Wszystkie służą do przyciągnięcia wzroku, a więc – do zachęcenia potencjalnego klienta, by odwiedził określony sklep czy inny punkt i zainteresował się oferta. Ulotki i gazetki reklamowe można otrzymać w ogromnych ilościach na ulicach. Sposobów jest więc bardzo dużo, w tym niektóre bardzo innowacyjne, jak na przykład reklama LED dopasowane do nowoczesnego klienta i jego wymagań.

Szyldy i witrynyJedną z form reklamowania określonego punktu i usług, jest wykorzystanie szyldów. Szyld jest płaskim kawałkiem jakiegoś tworzywa, w większości przypadków blachy, na którym umieszcza się litery. Szyldy obecne i stosowane były już bardzo dawno. Zmienia się jedynie ich forma oraz wykorzystane materiały, zależnie od panujących mód i dostępnych opcji. Gdzieniegdzie działalność umieszczających szyld – warto odwiedzić znajdź informacje – jest ograniczona ze względu na specjalny typ otoczenia. Taki przypadek ma miejsce w Krakowie, gdzie okolice Rynku stanowią miejsce zabytkowe i szczególnie chronione, toteż wszystkie szyldy muszą być dostosowane do określonych zasad. Reklamą każdego sprzedawcy czy punktu usługowego od wielu lat jest jego wystawa. Znajdują się tam rozmaite, mające przyciągnąć wzrok klientów, elementy. Nierzadko stosuje się folię do oklejania witryn, dzięki której można uzyskać rozmaite napisy.

Reklama świetlnaIstnieją formy reklamy, które widzialne są również w nocy. Wielkie metropolie to miejsca, w których można znaleźć ogromne ilości takich neonów. Nieraz jest ich tak wiele, że oświetlają całą ulicę. Wyświetlacze LED są aktualnie w powszechnym użyciu, a przybierają bardzo różnorodne kształty. Są to między innymi tablice podświetlane, wykorzystywane na przykład do pokazania menu punktu gastronomicznego, czy tablice tekstowe, zawierające informacje na przykład o godzinach otwarcia danego sklepu.