Sterylizator parowy oraz myjnia – dezynfektor – przydatne machiny do sprawnego polerowania

Sterylizatory parowe to ogromnie przydatne maszyny ofiarowane do fachowego i efektywnego czyszczenia narzędzi chirurgicznych, naczyń metalicznych, tworzyw sztucznych, bielizny operacyjnej i tak dalej. Przede wszystkim stosuje się je w szpitalach, aptekach, laboratoriach czy też gabinetach medycznych. Sprzęt lekarski i medyczne wyposażenie zawsze muszą być sterylne, w związku z tym tak ważkie jest ich profesjonalne wyczyszczenie oraz zdezynfekowanie.

Sterylizator

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie każde akcesoria medyczne są wielorazowe, w przypadku tych jednokrotnych (przykładowo igły) po użyciu potrzebnie wypada je wyrzucić. Niemniej jednak każde inne wolno dobrze odkazić oraz użytkować jeszcze raz. Są one osiągalne w różnych rodzajach, niemniej wszelkie wyzyskują do sterylizacji parę wodną.

Bardziej nowomodne sterylizatory nierzadko mają też wspierające opcje, takie jak przykładowo program do sterylizacji płynów infuzyjnych, pożywek mikrobiologicznych bądź sterylizacji posiewów (). Dzięki temu można je wykorzystywać też w przemyśle kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

Myjnia dezynfektor odgrywa podobną rolę co stabilizatory. Również jest poświęcona do sterylizacji różnych narzędzi laboratoryjnych i medycznych. Znajduje użytek w szpitalach, ośrodkach zdrowia, domach opiekuńczości dla osób przewlekle chorych lub układanie trasy innych gabinetach, w których konieczne jest urządzenie sterylizujące o niewielkich rozmiarach. Ofiarowany jest do mycia takich rzeczy, jak na przykład miski, wiadra, baseny, kaczki szpitalne i mnóstwo innych.

To nadzwyczaj praktyczne oraz przydatne urządzenie, które pozwala na gruntowne wyczyszczenie oraz dezynfekcję artykułów wielokrotnego użycia. Szpitale, gabinety lekarskie i inne ośrodki niewątpliwie powinny zaopatrzyć się w myjnię – dezynfektor (). Co więcej należałoby także zakupić specjalną suszarkę, która służy do suszenia narzędzi oraz naczyń chirurgicznych/laboratoryjnych ponownego użytku.