Jakie warunki wypada spełnić, by skorzystać z projektu Mieszkania dla Młodych?

Projekt Mieszkania dla Młodych to na pewno świetna pomoc dla młodych osób, jakie przewidują nabycie pierwotnego mieszkania. W ramach tego planu młodzi ludzie mogą korzystać z pomocy państwa i uzyskać dofinansowanie. Wysokość dofinansowania zależy od wielu przeróżnych czynników, między innymi od wysokości mieszkania, wielkości familii, posiadanych dzieci i tak dalej. A kto zdoła korzystać z planu Mieszkania dla Młodych i które warunki musi realizować?

projekt

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Z programu mdm mogą korzystać zarówno postaci samotne, jak też młode małżeństwa oraz familie z dziećmi. (Mieszkania Kraków) Niemniej, aby tak było należy realizować konkretne określone warunki. Po pierwsze nie wolno być posiadaczem żadnego innego lokalu. Jeśli posiadaliśmy prywatne mieszkanie w przeszłości, również nie możemy korzystać z projektu mdm.

Nasze kolejne teksty są tak samo interesujące, jak ten. Zatem najedź na link tutaj etykiety samoprzylepne wrocław i oglądaj rzetelne wiadomości. Zachęcamy!

Zasada ta nie dotyczy jedynie osób/rodzin z trójką najmłodszych. Starając się o dotację z projektu mdm – deweloper LC Corp S.A , nie można mieć więcej aniżeli 35 lat – w przypadku małżeństwa pobiera się pod uwagę lata młodszego towarzyszka życia. Warunek ten nie dotyczy ludzi i rodzin z trójką najmłodszych. Następną zasadą, jaką powinno się spełnić, jest zaciągnięcie kredytu co najmniej na 50 procent wartości mieszkania, minimum na 15 lat. () Ważka jest także cena mieszkania, nie zdoła ona wyprzedzić wskaźnika, który wymierzany jest dla danej pozycji.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Pragnąc uzyskać dofinansowanie z programu MDM, należy dodać do wniosku o kredyt wniosek o dotację. Naturalnie powinniśmy także wybrać bank czy banki, jakie biorą udział w projekcie Mieszkania Dla Młodych. Listę banków, jakie biorą udział w projekcie Mieszkania Dla Młodych znajdziemy na stronie www Banku Gospodarstwa Krajowego, jest ona regularnie uaktualniana. Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, pożądane byłoby skontaktować się z wybranym bankiem albo bankami, żeby upewnić się co do kierowanej procedury oraz dokumentacji, którą musimy przedstawić/złożyć.