Jakiego rodzaju formalności i dokumenty będą do załatwienia w czasie kupowania swojego mieszkania.

Podczas zakupu mieszkania niestety nie obejdzie się bez konieczności załatwienia wielu formalności. Nawet posiadacze gotówki będą się musieli na przykład pojawić u notariusza, a oprócz tego dokładnie skontrolować stan prawny nieruchomości, we wspólnocie mieszkaniowej czy też spółdzielni.

rzeczoznawca majątkowy kraków

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
A jeśli zakup będzie na kredyt, to jeszcze dojdzie do niego wszystko, co się wiąże z przyznaniem takiej pożyczki kredytu, a jest tego rzeczywiście dużo. Przede wszystkim należy pochwalić się swoimi dochodami, jakie bank skrupulatnie sprawdzi i na ich podstawie wyznaczy dostępny kredyt. Zapewne będzie też badana wcześniejsza historia kredytowa w celu ocenienia rzetelności kredytobiorcy (polecany operat szacunkowy Kraków). Wreszcie należy złożyć wniosek o przyznanie kredytu, najlepiej z podpisaną już umową przedwstępną.
Następny krok to skompletowanie dokumentacji wiążącej się z kupowaną nieruchomością, tu w pierwszej kolejności niezbędny będzie odpowiedni operat szacunkowy Kraków. Operat jest formalnym dokumentem który potwierdza faktyczną wartość nieruchomości która jest przedmiotem transakcji.

Chciałbyś poznać coś równie interesującego? Super, ta strona www etykiety termiczne wrocław z pewnością okaże się dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu danych.

Wykonać go może tylko rzeczoznawca majątkowy Kraków, który ma do tego odpowiednie uprawnienia ( na rzeczoznawcy.net.pl). W wielu przypadkach banki posiadają swoich rzeczoznawców, którzy potrzebny operat będą mogli przeprowadzić, można też oczywiście będzie zatrudnić kogoś swojego.

Nieruchomość powinna być przed zakupem jeszcze dokładnie zweryfikowana pod kątem jakiś wpisanych do ksiąg wieczystych służebności i wierzytelności. Tym najczęściej się zajmuje notariusz, lecz powinno się wcześniej samemu także się temu przyglądnąć.