Sprawdzone kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji

Każdy na pewno marzy o pięknych puszystych i lśniących włosach, bujnych niczym lwia grzywa. Dzisiaj realne jest uzyskanie imponujących efektów przy pomocy różnorodnych metod zagęszczania i wydłużania włosów, polecanych w renomowanych zakładach fryzjerskich.

Płacąc odpowiednią sumkę można przez dłuższy czas cieszyć się wynikami działania profesjonalistów. Jednak gros takich zabiegów nie ma trwałego efektu. Dlatego jak zawsze najważniejsza jest odpowiednia, systematyczna dbałość o włosy, żeby zachowały witalność oraz wspaniały wygląd na długie lata. Do tego niezbędne są szczotki oraz szampon dopasowane do rodzaju włosów.

Zajmujący artykuł? Jeśli masz takie przekonanie, to równie wciągające treści przeczytasz też we wpisie (http://lux-pomp.pl/naprawa-pomp-wodnych), który jest tu.

Obecnie sprzedawane szczotki do włosów zrobione są najczęściej z plastików lub łączone z metalowymi elementami, zwierzęcym włosiem czy bardzo modnymi elementami ceramicznymi – .

szczotka do włosów

Szukając właściwej szczotki dla siebie, warto wiedzieć, że każdy gatunek włosa toleruje inną szczotkę. Przykładowo, czesząc włosy zakręcone dobrze jest mieć szczotki z otworkami w główce, gdy włosy mogą się tłuścić, należy używać szczotki z naturalnego włosia, natomiast w przypadku włosów przesuszających się, czyli jednocześnie również delikatnych, powinno się użyć szczotki pneumatycznej, to znaczy z dziurkami w główce.

Nie mniejsze znaczenie dla utrzymania zdrowych włosów ma odpowiedni szampon, dopasowany nie tylko do rodzaju włosów, lecz również w zależności od tego, co ile dni myjemy głowę. Pewne szampony mają dużą ilość składników aktywnych, które w nadmiarze mogą przyczynić się do podrażnienia skóry na głowie lub matowienie włosów, czyli efekt dokładnie odwrotny do planowanego. Jakiś czas temu uważano, że szampon nie jest kosmetykiem, tylko pełni zadanie środka czystości. Lecz teraz wiadomo powszechnie, że dobry szampon nie tylko ładnie pachnie, dobrze domywa, ale dodatkowo pielęgnuje zarówno włosy jak też skórę głowy. W sprzedaży na dostępne są teraz szampony do włosów tłustych, przesuszonych, mieszanych, dla ludzi mających problem silnego wypadania włosów lub do skóry z łupieżem. Jest szampon do codziennej pielęgnacji lub szampon oddziałujący bardzo intensywnie lecz do tymczasowego zastosowania. Ważne zatem, aby dobrze się rozejrzeć zanim dokona się zakupu tego kosmetyku.