Prowadzisz swoją firmę. Co dalej?

Po wielu wysiłkach, walki z własnymi myślami, podejmowania decyzji na chwilę, ażeby zaraz powrócić do dawnych spraw, po paru interesujących konwersacjach, a nawet kłótniach z najbliższym Ci osobami, w końcu podjąłeś decyzję! Otwierasz działalność gospodarczą! Tak, to konkretne postanowienie przerodziło się w prawdziwy konkret: idziesz zarejestrować firmę, Twoja www już powstaje, wszystko więc ruszyło pełną parą. Postanowiłeś na razie działać sam, bez żadnych pracowników. Możesz to zrobić, gdyż jesteś copywriterem.

Pieniądze i spłata długów

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Wiesz, że w Twojej branży działa wiele osób. Często są to ogromne firmy z potężnymi działami kreacji, myślisz więc sobie, iż owszem będzie trudno, lecz właściwie nie musisz się od razu walczyć z największymi. Możesz zwyczajnie kierować się w stronę mniejszych firm, tych, co nie preferują współpracy z wielkimi agencjami, czy to ze względu na budżet, czy po prostu z rozmiarów własnego przedsiębiorstwa, zgodnie z mądrością, że”mały małego lepiej zrozumie”. To dla Ciebie jakaś możliwość, ponieważ właściwie nie masz od razu szans na zlecenia od dużych firm, co najwyżej musisz zacząć od mniejszych podmiotów, żeby zbudować swoją markę.

Wielu nie zakłada działalności gospodarczej od razu rozliczając się rożnymi firmami przy pomocy umowy o dzieło albo umowy zlecenia. To także jest jakiś pomysł, bo tak naprawdę nie jesteś pewien, jak sobie da radę Twoja koncepcja biznesu. Ponosisz więc małe koszty, co jest dość rozsądne, a właściwie nikt nie chce się zadłużyć i zaraz po otwarciu zamknąć firmę. Mimo tych zalet są jednak spore negatywy. Co z ubezpieczeniem zdrowotnym? Jeśli nie posiadasz własnej firmy nie przysługują Ci zdrowotne świadczenia, nie zbierasz także oszczędności na stare lata. Możesz co prawda sam się ubezpieczyć w NFZ, bez zakładania firmy, lecz czy tego typu rozwiązanie jest sensowne? Poza tym, gdy nie masz firmy, to będziesz miał problemy z innymi kwestiami, z internetowym kontem czy rachunkiem dla firm. Są to niezwykle pomocne narzędzia, które pomagają w rozwoju działalności każdemu przedsiębiorcy.

Otwierać więc firmę czy może jednak nie? Większość stwierdzi, że tak, i to raczej najlepszy wybór, lecz pamiętaj, iż od tej pory czeka Cię walka o byt. Nie myśli, że szybko będziesz zarabiał nie wiadomo, ile.

Jeśli chciałbyś zgłębić rozważane zagadnienie także pod innym kątem oraz szukasz podobnych informacji, to więcej znajdziesz tutaj (https://www.traple.pl/2020/04/08/roszczenie-informacyjne-w-zakresie-praw-wlasnosci-przemyslowej-przepisy-intertemporalne-i-ich-wlasciwe-zastosowanie/).

Żeby dojść do odpowiedniej pozycji i żeby zarabiać naprawdę sporo, trzeba być cierpliwym, nastawionym, by ciągle się rozwijać, nie zapominać, że od tej pory, sam sobie szefujesz. Dyscyplina więc wskazana.