Sposoby na to, aby podróż samolotem była prostsza i przyjemniejsza

Podróże do dalekich miejsc mogą być nadzwyczaj miłym i ekscytującym doświadczeniem. Jednak długotrwałe loty mogą się okazać też nadzwyczaj wyczerpujące.
Na szczęście istnieje kilka metod, jakie pomogą uprościć męczący lot.

auta - powiększenie

Autor: Petr Dadák
Źródło: http://www.flickr.com
Jedno z badań wykazało, iż konsumując pokarmy dostatnie w węglowodany przykładowo spaghetti, płatki owsiane łatwiej poradzić sobie z tak zwanym jet lagiem. Węglowodany powodują wyrzut insuliny, stąd mogą one być pomocne w przestawieniu się na odmienną strefę czasową. Dobrze sprawdzają się przekąski dostatnie w białko, które pomogą zachować uczucie sytości na długo. Mogą być to – masło orzechowe, migdały, ser, krakersy, jogurty albo baton proteinowy.

Profesjonaliści są zgodni – w samolocie powinniśmy wypijać więcej wody niż normalnie, albowiem w czasie lotu odwadniamy się. Dobrze pić wodę mineralną przez cały okres trwania podróży, nie wyczekując aż poczujemy się spragnieni. Stroń od kofeiny.

Poszukujesz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa części do samochodów ciężarowych na pewno Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam wiele bardzo pożytecznych danych.

Kofeina dodatkowo przyczyni się do odwodnienia jak też spowoduje rozdrażnienie. Długie rejsy mogą oznaczać, że czasami może być ci zimno bądź za gorąco. Aby podtrzymać ciało w komfortowej temperaturze, najodpowiedniej ubierz się „na cebulkę”. Hałas Silnika w samolocie może być powodem napięcia. Słuchawki minimalizujące hałas bądź zatyczki wkładane do uszu nie jedynie pomogą powstrzymać ten harmider, ale również zablokują inne dźwięki na przykład płacz niemowlęcia bądź pytania stewardess o posiłki.

Opaska zasłaniająca oczy do spania może nie prezentuje się cudownie, ale gdy lecisz aeroplanem, pomaga zablokować światło, dzięki czemu łatwiej jest drzemać i pokonać jet lag. Takie podejście doskonale sprawdzi się na rejsach długodystansowych.

Mamy ochotę Cię zachęcić do przejrzenia naszego nowego wpisu. Po prostu kliknij w źródło i oglądaj bez problemu to, co stworzyliśmy.

Po zastosowaniu się do naszych wskazówek spokojnie możesz wyruszyć lotnisko Szczecin.