Zadanie filtrów w pojeździe

Wielu kierowców z zaangażowaniem dba o stronę wizualną swoich aut. Z myjni samochodowej korzystamy zależnie od potrzeb. Zaraz za tym ma miejsce odkurzanie, pranie tapicerki czy wycieranie kurzu. bywa jednak, iż nie pamiętamy o tym, czego na co dzień nie widać. A popełniamy błąd, z racji iż istotne jest, by czystość zachować także wewnątrz poszczególnych układów samochodu. Do tego niezbędne są filtry, które mają różne przeznaczenie.

filtr oleju

Autor: Jeff Wilcox
Źródło: http://www.flickr.com

Jedne dbają o formę silnika (filtr powietrza, oleju lub paliwa), inne czuwają nad redukcją emisji spalin (filtry cząstek stałych), jeszcze inne dbają o jakość zasysanego powietrza, które dostaje się do środka pojazdu – filtry kabinowe: znajdź idealny dla twojego modelu auta. Filtry, jak każdy element, zużywają się wraz z upływem czasu.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością również Cię zaabsorbują.

Co jaki czas należy wymieniać te podstawowe elementy naszego pojazdu? Najmniej czasu powinna nam zająć wymiana filtra powietrza. Należy jedynie sprawdzić rocznik, rodzaj silnika i numer części. Montaż nowego filtra powietrza powinna odbywać się raz w roku bądź po przejechaniu 10–20 tys. kilometrów. Przy wymianie filtra powietrza warto pomyśleć nad wymianą oleju w silniku. Razem z nim tradycyjnie wymienia się filtr, który często zobaczymy w dolnej części silnika. Zalecamy by decydować się na filtry >>> przejdź do serwisu www.s-performance.pl/ oleju popularnych firm, ponieważ od poziomu ich pracy uzależniony jest stan jednostki napędowej, zobacz: . Wymiany filtra należy dokonywać podczas wymiany oleju, czyli raz do roku lub po przejechaniu 10–20 tys. kilometrów. Rolą filtra paliwa jest oczyszczanie paliwa. Obecnie, zarówno silniki diesla, jak i benzynowe są bardzo czułe na zanieczyszczenia w paliwie, dlatego dbajmy o regularną wymianę filtra, która powinna odbywać się w zakresie od 15 do 50 tys. kilometrów.

Filtr kabinowy również możemy wymienić samodzielnie. Należy to robić na ogół raz w roku lub po przebyciu 15 tys. kilometrów. Znakiem zużytego filtra kabinowego są zaparowane szyby oraz nieprzyjemny zapach wydostający się z kratek nawiewu. Zadbajmy więc o filtry, a pozwoli nam to na bezusterkową eksploatację samochodu.