W sytuacji, gdy jesteś wymagającym smakoszem kawy, możesz zainwestować w prawdziwą kafatierę lub zaparzacz

W Polsce nie brak smakoszy kawy. Szczególnym uznaniem cieszy się kawa parzona z ekspresu, gdyż smakuje wprost wspaniale, jak także wydala cudowny zapach. Naturalnie ekspresy są niesamowicie różne – od tych na kapsułki po ciśnieniowe i parowe.

Przeważnie by zrobić świetną kawę, należy postawić na sprzęt z wyższej półki. Takie maszyny niejednokrotnie bywają dość kosztowne, ale nie oznacza to, że trzeba zrezygnować ze smacznej kawy. Na szczęście spotyka się także tańsze urządzenia, w których można przygotować smaczny napar.

Nie potrzeba wydać majątku

filiżanka kawy

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku, jeżeli nie stać nas na zakup profesjonalnego i kosztownego ekspresu do kawy, lecz pomimo to cenimy smak i aromat dobrej kawy, możemy postawić na zaparzacze do kawy. To niewielkie urządzenia przypominające kształtem dzbanek z filtrem węglowym (tanio dzbanek z filtrem węglowym przejdź do serwisu) (zaparzacze). Bywają one sporo tańsze aniżeli ekspresy ciśnieniowe, a można w nich przyszykować bardzo smaczną kawę. Podobne zaparzacze do kawy bywają dostępne w niezwykle rozległym spektrum cenowym, gdyż można nabyć tego typu wyposażenie już za kilkanaście złotych, ale równie dobrze można decydować się na takie, które kosztuje kilkaset.

Można wybrać również kawiarkę

Kafetiery włoskie, określane również kawiarkami stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne (kafetiery włoskie). To doskonała alternatywa, jeśli pragnie się przyrządzić kawę podobną w smaku do włoskiego espresso. Na regałach krajowych sklepów z wyposażeniem kuchni można spotkać mnóstwo typów takich urządzeń, przez co konsumentom nie bywa łatwo wybrać jeden konkretny. Przy wyborze kawiarki warto patrzeć na pojemność urządzenia, jak też na materiał, z jakiego zostało wykonane. Kupując kawiarkę trzeba pamiętać o tym, że taka kawa okaże się wiele mocniejsza aniżeli ta z ekspresu czy zwyczajna sypana.


Jak wybrać sprzęt do parzenia kawy

Na rynku spotyka się wiele urządzeń do przygotowywania kawy, jak wybrać to idealne dla siebie? Najprostszą radą okaże się odpowiedź na pytanie: jaką kawę się preferuje. Jeśli będzie to kawa silna, jak włoskie espresso, należy zdecydować się na sprawunek kawiarki albo ekspresu ciśnieniowego. Ale jeśli naszym ulubionym napojem są cappuccino czy inne wersje słodkich kaw – lepiej wybrać ekspres na kapsułki albo urządzenie zezwalające na przygotowanie takich kawowych smakołyków.