Gry imprezowe – metoda na doskonałą wspólną zabawę

Gry planszowe są rodzajem gier towarzyskich. Są znane od bardzo dawna. Do jednej z najstarszych gier planszowych należy młynek. Tradycyjne gry planszowe wymagają do gry planszy, pionków, bardzo często także kostki. Niezależnie od tego, jaki rodzaj gry wybierzemy, każda może być świetną rozrywką dla całej rodziny zwłaszcza w naprawdę długie jesienne lub zimowe wieczory.

gra monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Wolny czas dobrze jest spędzić wraz z dziećmi, grając w gry planszowe. Gry planszowe rodzinne to świetne rozwiązanie dla całej rodziny: dla dzieci, rodziców, dziadków. Gra tego typu nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas, ale przyczynia się także do wzmocnienia więzi pomiędzy osobami wchodzącymi w skład danej rodziny. Gry planszowe rodzinne posiadają bardzo dużo zalet: można w nie grać praktycznie w dowolnym miejscu, zajmują niewiele miejsca, można więc włożyć je do torby, wyjeżdżając na wakacje. Można też grać w nie podczas jazdy samochodem. Wśród gier planszowych znaleźć można i takie, w przypadku których do gry niezbędna jest jedynie kartka papieru. Gry planszowe są przeznaczone dla różnej liczby osób. Są takie, w które grać mogą tylko dwie osoby, ale też i takie przeznaczone dla czterech i więcej osób. Obecnie naprawdę bogata oferta gier rodzinnych to gry planszowe. Chcąc dowiedzieć się jakie sklepy oferują jakie gry planszowe, można skorzystać z globalnej sieci komputerowej, wpisując wyrażenie „gry planszowe sklep sklep numizmatyczny groteka44.pl”. Jakiś czas temu wśród gier planszowych pojawiły się również gry imprezowe. Gry imprezowe to gry, w które może grać równocześnie bardzo duża liczba osób. Wśród gier planszowych , które od lat cieszą się ogromną popularnością znajduje się „Chińczyk” (). To gra, która znana była w Europie już na początku XX wieku.

gry

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to gra przeznaczona dla dwóch lub czterech graczy. Do klasycznych gier planszowych należy również „Monopoly”. To gra która stworzona została z myślą o od dwóch do sześciu graczy. Poradzą sobie z nią dzieci , które ósme urodziny mają już za sobą. Wybór gier planszowych w sklepach jest zaskakująco duży. Bez żadnych trudności więc znajdziemy grę odpowiednią dla wieku naszych dzieci, grę, w którą będzie mogło grać kilku członków naszej rodziny. Wiele gier planszowych to coś znacznie więcej niż tylko rozrywka. Rozwijają one także spostrzegawczość, uczą prawdziwej rywalizacji, rozwijają intelekt, korzystnie wpływają na pamięć.