Chcesz poznać jakieś nowe miejsce? Jakim sposobem – pieszo, rowerem czy samochodem? Każde z tych rozwiązań ma plusy i negatywy

Czy też masz takie wątpliwości, jak znajdujesz się w nowym mieście? Jak najbardziej korzystnie zwiedzić takie miasto? Czy wynajmować przewodnika, zrobić to samemu, lecz pieszo, rowerem, a może samochodem? Możliwości jest wiele i czym bardziej znane miejsce, tym bardziej bogata baza atrakcji, z jakich możemy skorzystać. Podejmując tego typu decyzję zawsze powinieneś pomyśleć, co jest dla Ciebie ważne, ile masz dni na odkrywanie jakiegoś miejsca i ile masz na to pieniędzy.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do poznawania nowego miejsca własne nogi.

Chcesz przeczytać większą ilość analogicznych materiałów? Jeżeli tak, to zobacz to użyteczne opracowanie, ponieważ także Cię zapewne zaciekawi.

To bardzo niedroga metoda, ale czy najlepsza? Oczywiście, stracimy mało pieniędzy na przejazdy, więc to jest wielki pozytyw. Niemniej, w zależności od wielkości miasta nie jest wiadome, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasza kondycja w ogóle nam to umożliwi. Niestety, ale w wielu interesujących miejscach, ażeby zobaczyć wszystko trzeba naprawdę dużo czasu. Ciekawym sposobem jest połączyć zwiedzanie – strona – pieszo z dodatkiem komunikacji autobusowej czy tramwajowej. Możemy skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danej lokalizacji.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. Owszem, nie tylko, że prędko, to ponadto tanio. Oczywiście, zależy czy będziemy posiadać swój rower, czy wypożyczony. Jak swój to naturalnie możemy na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miejsca te wartości mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem także ma jednak konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miejsce jest odpowiednie, żeby zwiedzić je rowerem. Nie ma w nim ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie nie dość, że utrudnione, może być ponadto dość niebezpieczne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie samochodem. To bardzo korzystny sposób do odwiedzenia najważniejszych punktów w danej lokalizacji. Można sobie bowiem wybrać parę miejsc, które musimy zobaczyć i jeździć w takie miejsca samochodem. Możemy mieć swój samochód, lecz jak nie mamy też nie ma problemu, zawsze możemy taki wypożyczyć (na przykład jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – ). Tu także w zależności od miejsca ceny będą się wahać (dla zainteresowanych). Od niskich do wysokich. To interesujące rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, bo jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak przykładowo w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo uciążliwe.