Co można sprzedać w skupie złomu?

W obliczu coraz bardziej wzrastającej dbałości o ekologię Polaków, w wielu miejscowościach w kraju jak grzyby po deszczu „wyrastają skupy złomu. To dziś nadzwyczaj prężnie i dynamicznie rozwijający się biznes.

złom

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Są one szczególnie potrzebne, z racji iż każdy z nas posiada w swym domu, budynku gospodarczym stare, zbędne przedmioty. Nie jest istotne w jakich ilościach dany materiał występuje, ani jego stan techniczny. Na „złomie” ważna jest tylko zawartość metalu. Firmy zainteresowane są skupem metali szlachetnych, skup metali kolorowych i rzadkich. Przyjmują także sprzęty, takie jak katalizatory, akumulatory, lodówki, zmywarki, a nawet podzespoły komputerowe (np. procesory). Jeśli więc posiadamy w domu podobne przedmioty, lub inne elementy zawierające metale(zobacz aluminium odlewnicze) szlachetne, mamy możliwość oddania ich do skupu.

Więcej: skup złomu Warszawa

złom

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele firm zajmujących się skupem złomu, poszerza swą działalność o kasację i demontaż pojazdów. W związku z tym zazwyczaj zajmują się sprzedażą części samochodowych pochodzących z pojazdów starych lub uszkodzonych. W skupie złomu możemy więc nie tylko sprzedać, ale i kupić, np. drzwi do samochodu. Jeśli nasz samochód oklej auto kraków jest poważnie uszkodzony, należy poszukać w internecie ofert w których właściciele auto złomów oferują bezpłatne dostarczenie auta na plac.

musimy wpisać w wyszukiwarce frazę: skup złomu. Zanim dojdzie do transakcji warto skontrolować oferty paru firm – dzięki temu będziemy mieli pewność, że pozbyliśmy się samochodu po korzystnych warunkach. Gdy już pojazd stanie na placu, czeka nas załatwienie wymaganych formalności związanych z późniejszym wyrejestrowaniem auta. Jeśli to my jesteśmy właścicielem wspomnianego pojazdu, wymagane będzie osobiste stawienie się w firmie, do której auto trafiło. W sytuacji gdy w dowodzie znajdziemy dane współwłaściciela, najlepszym wyjściem jest, aby udał się tam razem z nami lub, jeśli to nierealne, zezwolił na piśmie na dopełnienie wszelkich formalności w jego imieniu.