Przejażdżka na pojazdach terenowych

Dla wielbicieli dyscyplin niebezpiecznych atrakcyjną rozrywką może być przejażdżka samochodami terenowymi lub czterokołowcami. Quady można podzielić na trzy rodzaje: sportowe, rekreacyjne i użytkowe. Pierwszy wariant pojazdów posiada wzmocnioną ramę tolerującą znaczące obciążenie np. w trakcie skoków. Silniki quadów sportowych mają większą pojemność, porównując z pozostałymi wariantami tych pojazdów.

quad

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Są to modele przeznaczone dla osób z doświadczeniem, nowicjusze powinni rozpoczynać naukę na czterokołowcach o jak najniższej mocy silnika. Quady(Wrocław) rekreacyjne stworzone są do poruszania się po leśnych drogach.

Zajrzyj do opisu, który umieściliśmy pod podanym linkiem oraz czytaj więcej taxi wawa na ten temat, który widocznie Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

O ile planujemy jeździć po głębokim błocie i kałużach powinniśmy zwrócić uwagę, aby kanały doprowadzające powietrze do gaźnika były jak najwyżej umieszczone, aby woda nie zniszczyła gaźnika, a nawet napędu.

Renowacja może być niezwykle droga. W salonach sprzedaży wynajdziemy szeroki asortyment czterokołowców z praktycznym przeznaczeniem, przystosowanych do ciągnięcia przyczepek, bądź do przymocowania niewielkiego pługu do odśnieżania. Cieszą się one uznaniem pośród nabywców indywidualnych, jak i wśród posiadaczy biznesów. Dzięki nim zimą można w krótkim czasie odśnieżyć parking, bądź podjazd do firmy.

quad

Autor: Red Dragon Images
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżdżąc na quadach winniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje jak i pasażera.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Kliknij i sprawdź chip tuning benzyna szybko, tutaj jest coś, co z pewnością również jest wartościowe.

Dla początkujących optymalna prędkość nie może przekraczać 50 km/h, żeby nabyć wprawy potrzebujemy mnóstwa godzin i kilometrów jazdy. Pomimo, że na tego typu pojazdach nie są wymagane ochraniacze na głowę to powinno się się w nie zaopatrzyć dla osobistego bezpieczeństwa. Dobrze również jest kupić zabezpieczenia na tułów czy kręgosłup. Buty powinny sięgać co najmniej do kostki, a spodnie uszyte z mocnego, nieprzemakalnego surowca.

Przepisy mówią, że aby jeździć qudem należy posiadać prawo jazdy kategorii AM, a można je zdobyć mając 14lat. Przedtem trzeba zdać test urzędowy poprzedzony kursem prowadzonym przez WORD. Upoważnia ono także do jazdy skuterem. Jazda quadem pod Wrocławiem to rozpowszechniony podarunek z okazji komunii, ale rodzice, którzy pozwalają potomkowi poniżej 14 roku życia na samodzielną przejażdżkę takim sprzętem naruszają prawo. Powinno się także pamiętać, że kategoria AM pozwala na kierowanie zaledwie lekkim quadem, jakiego ciężar to mniej niż 350 kg, a szybkość optymalna nie przekracza 45 km/h.