Organizacja imprezy weselnej i ślubu punkt po punkcie.

Ślub i wesele, to jeden z najpiękniejszych dni w życiu, który zostaje w pamięci do końca naszych dni. Każdy marzy, by wspominać te czarodziejskie weselne chwile jako niezwyczajne a także niepowtarzalne.

Im bliżej terminu ślubu, stres wzrasta, ale trzeba przecież jakoś zapanować nad organizacją wesela i ślubu . Dobry plan przyzwoli zorganizować ślub oraz wesele w najdrobniejszym detalu. Im wcześniej zaczniesz planować, tym większe szanse na sukces organizacyjny, zaskoczenie gości a także bezcenne wspomnienia. Dobrze, aby Wasi rodziciele mieli okazję do wcześniejszego spotkania i obustronnego poznania się. Najlepszy ku temu nastrój będzie w rodzinnym mieszkaniu Pana Młodego lub Panny Młodej (lub waszym, jeśli takowy macie). Możecie podpowiedzieć rodzicielom, by na spotkanie przygotowali drobne niespodzianki, którymi obdarują się nawzajem (np. kwiaty, wino). Ten gest pozwala przełamać „pierwsze lody” i budzi sympatię . Takie spotkanie będzie też pierwszą sposobnością do ustaleń o organizacji wesela i ślubu. Można delikatnie wybadać oczekiwania a także preferencje obu rodzin, co do zakresu uroczystości ślubnej, panujących w danej rodzinie zwyczajów. Jeśli ma być to ślub w plenerze, wynajmijcie namiot na wesele.
restauracja

Autor: Kimberly Vardeman
Źródło: http://www.flickr.com
Określcie jaki budżet pragniecie przeznaczyć na zorganizowanie wesela oraz ślubu. Szczerze porozmawiajcie, jakie są wasze finansowe możliwości, wyczekiwania co do charakteru wesela jak też liczby zaproszonych weselników a także kto za co płaci Ustrzeżecie się w ten sposób niekorzystnych nieporozumień na późniejszym etapie. Możecie rozpocząć budować wstępną listę weselników, których chcecie zaprosić. Będzie to punkt wyjścia do obliczenia szacunkowych kosztów waszego wesela. Winniście też się zastanowić, czym zamierzacie jechać do ślubu.

Jeżeli to możliwe w swym budżecie uwzględnijcie sumę na tak zwane „nieoczekiwane wydatki” (ok.10% sumy). Wg starego obyczaju Pan Młody płaci za pierścionek zaręczynowy, wiązankę ślubną jak też alkohol na weselu, lecz w dzisiejszych czasach ów zwyczaj ginie.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to przejdź w link. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja. Myślimy, że w ten sposób będziemy w stanie rozwiązać wszelkie Twoje zagwozdki.

Dowiedzcie się czy w pobliżu znajduje się wypożyczalnia namiotów weselnych.