Owcza skóra parzona, a owcza skóra gotowana – a więc, owca skóra owczej skórze nie równa Część 2

W wcześniejszym felietonie zajęliśmy się tematyką owczej skóry parzonej, leciutko podłapując tematykę owczej skóry gotowanej. W tej części artykułu dokończymy tematykę owczej skóry gotowanej i zrobimy malutkie podsumowanie.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Wełna gotowana – to tkanina, która posiada bardzo bogate stosowania w zawodzie krawca (skuteczna wełna gotowana). W porównaniu do owczej skóry parzonej, nie jest „ściśnięta” ale miękka, bardzo milutka w dotyku, sprężysta, mięsista, a także „lejąca”. Tkanina ten może nadawać się na najzimniejszą porę roczku (chociaż potrzebuje plusowej podszewki). Jak wspomniane pozostało we wcześniejszym felietonie, tkanina ten trudno się plami|, ale nie było wypisane, iż dzięki swojej strukturze nie uczula tak jak pospolita wełna. Najczęściej stosowanymi do produkcji owczej skóry gotowanej bywają: wełniane przędze, albo nici z włókien syntetycznych. Jest także bogatsza różnego typu użytkowania, ponieważ współgra również do wytwarzani odzieży dla mężczyzn.
biała sukienka

Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracje - krajobraz

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ważne czy wełna gotowana albo wełna parzona – są w posiadaniu one dużą wachlarz kolorów oraz wzorów w własnym asortymencie, między innymi: krateczkę, tak nazywanym „melanżu”, różnokolorowe – lub właśnie pojedynclamalama.pl ma bogatą ofertę). Dużo może zależeć od sklepu, jednak kwoty tego typu produktów wahają się pośrednio od stówy do kilku stów. Oczywiście jest możliwość je także kupić z „second handu”, wtedy koszta będą adekwatnie pomniejszone.

Podsumowując: czy owca skóra wełnie nie równa? Patrząc na każdą rzecz, co zostało wymieniane, oba rodzaje owczej skóry różnią się od siebie – jednak nie w tak mocny sposób jakżeby się mogło zdawać. Która lepsza, wygodniejsza – to zostawiamy Waszej ocenie. Kto może wiedzieć, możliwe że w tej feerii kolorów a także kształtów odnajdziecie osobistego „miękkiego” ulubieńca?