Podajniki kubełkowe – ich struktura, rola i zasada działania

Przenośniki kubełkowe posiadają dzisiaj wykorzystanie w wielu rozmaitych branżach. Wykorzystuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym czy też spożywczym. Przenośniki kubełkowe stosuje się do pionowego przemieszczania materiałów ziarnistych oraz sypkich, na pewno są one dużym uproszczeniem w czasie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, które są związane za pośrednictwem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych cechują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych użytkowanych w podajnikach jest rozmaita, ponieważ zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wielkość podnoszenia.

W obrębie segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który realizowany jest z solidnego i mocnego materiału. Niezmiernie znaczące jest to, aby materiał ten był odporny na rozciągnie, dlatego przeważnie do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się niesłychanie sporą odpornością – od EP630 do EP800. Jak już napomknęliśmy wcześniej z wykorzystaniem podajników kubełkowych realne jest przenoszenie rozlicznego rodzaju materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest bezproblemowy, szybki a także bezpieczny transport (sprawdź najnowsze oferty na konteneryzacja w transporcie) towarów. Kubełki są realizowane z materiałów rozmaitych między innymi podczas ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen bądź multum innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są należyte i mocne w użytkowaniu. W Internecie zdołasz w dzisiejszych czasach odnaleźć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bezproblemowo odnajdziesz również ofertę wielu różnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.