Jakie zalety posiada grafika 3D, jakie będą główne reguły przy jej tworzeniu.

Współczesne komputery potrafią naprawę dużo jeśli chodzi o możliwości generowania grafiki. Znajduje to również zastosowanie w bardzo wielu obszarach naszego życia, obróbki zdjęć po projekty rozmaitych urządzeń, maszyn czy obiektów.

Coraz bardziej popularna również jest grafika 3d, i to nie tylko w grach komputerowych, które niejednej osobie być może przyjdą na myśl jak się o tym powie (najlepsza grafika 3d na rox3d.pl). Faktem jest, że obecnie produkowane gry opierają się właśnie na grafice trójwymiarowej, specjalne układy kart wyliczają setki tysięcy przestrzennych wielokątów, z jakich składa się widziany obraz.

Czy wiesz, że podobne bardzo absorbujące artykuły są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij na źródło (https://www.leaderlogistics.pl/transport-krajowy/calopojazdowy/), a z pewnością poczujesz satysfakcję.

Obecne możliwości programów do projektowania gier są tak ogromne, że w wielu przypadkach animacje prezentują się, jakby się oglądało film.

Krzesło

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Grafika dwuwymiarowa, czy to rastrowa czy wektora, opiera się na rysowaniu na płaskiej kartce (dowiedz się więcej o wizualizacji 3d). Dokładając trzeci wymiar zaczynają się pojawiać zupełnie nowe problemy, z jakimi należy sobie radzić. Po pierwsze obiekty mogą się wzajemnie zasłaniać, więc konieczne jest chowanie tych krawędzi, jakich nie powinno być widać. Do tego bardzo dużą rolę pełni światło, dopiero po jego uwzględnieniu będzie pełny obraz w trójwymiarze. Tworzeniem takiej grafiki zajmują się specjalne programy, dość podobne w funkcjonowaniu do tradycyjnych graficznych narzędzi.

Stosują one zaawansowane modele cyfrowe do obliczania wszystkich wierzchołków, a także barwy każdego punktu. Wymaga to bardzo wydajnych i mocnych urządzeń, dlatego też komputery do tego typu zadań posiadają specjalnie dobrane specyfikacje.