Czasami hobby wychodzi poza naukę

W szkole pociechy uczą się konkretnych przedmiotów, uzyskują pewną wiedzę, mimo wszystko należy pamiętać o tym, iż ma szanse stać się tak, że zainteresują się czymś kolejnym, o czym w szkole się nie mówi, a wtedy na nas, na opiekunach będzie spoczywała odpowiedzialność, żeby ułatwić im dostęp do tej wiedzy oraz jednocześnie, aby sprawić, żeby pragnęły mocniej rozwijać swoje zaciekawienia.

Architektura to ciekawy zawód

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Kiedy zauważamy, iż nasze dziecko z jednej strony ukazuje spore zainteresowanie roślinami i tym jak mają możliwość prezentować się przydomowe ogródki, to bez wątpienia trzeba rozwijać w nim to powodzenie, bo coraz więcej osób jest zdecydowanych zapłacić nawet za zaplanowanie własnego ogrodu, tak by prezentował się on naprawdę fantastycznie. Do rozwijania tej hobby świetnie może posłużyć P. Latocha Rośliny ozdobne w architekturze krajobrazu cz.IV, to z niej dziecko dowie się w jaki sposób może ze sobą połączyć przeróżne rośliny, a czego z pewnością nie można robić, by im nie zaszkodzić. A jeśli dostrzeżemy, iż nasz nastolatek dużą wagę skupia do swojego ciała oraz do odżywiania się, to z pewnością należy mu podarować książkę , ponieważ skoro chce wprowadzić zdrowe życie, to niech wykonuje to w sposób sprawdzony oraz właściwy, tak aby czasem sobie nie zaszkodził.

Nie nalegajmy zbyt mocno
Nie ciągle jesteśmy w stanie od małego zauważyć jakiś talent w naszym dziecku, nie mniej jeżeli podejrzewamy, że zaczęło się ono interesował muzyką, to być może należy dać mu Habela Jerzy Słowniczek muzyczny, z którego dowie się mnóstwa fajnych rzeczy, a dopiero kiedy zachwyt danym instrumentem nie minie, pomyśleć nad jego zapisaniem do szkoły muzycznej.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś faktycznie bardzo ciekawego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

A co kiedy pod wpływem jakiejś bajki lub filmu zaciekawiło się hiszpańskim? Możemy go zapisać na właściwy kurs, jeśli nie ma takiego w pobliżu, to mamy szanse mu nabyć odpowiednie książki i płyty do jego nauki. Wpierw na poziomie podstawowym, a następnie Oskar Perlin Język hiszpański dla zaawansowanych, tak aby cały czas zgłębiał własną wiedzę o tym języku. Oferty tutaj: Słowniczek muzyczny Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Książki są wielkim oparciem

nauka logiki

Autor: Luis Vidal
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można wspierać nauki na samym słuchaniu tego o czym pragniemy się dowiedzieć, bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego na raz spamiętać. Z drugiej strony należy wybierać jedynie takie książki, które radują się naprawdę sporym powodzeniem oraz które są zaakceptowane przez ekspertów, bo tylko wówczas będziemy mieli świadomość, iż przekazują nam one z pewnością tą najwspanialszą oraz najbardziej ważną wiedze.