Skontrolowanie dewelopera przy kupieniu nowiutkiego mieszkania deweloperskiego

Decydując się na nabycie nowego mieszkania deweloperskiego, powinniśmy pierwej poprawnie sprawdzić dewelopera. Należałoby na pewno wybierać jednostki rzetelne, wiarygodne oraz uczciwe, bo od tego zdoła zależeć powodzenie inwestycji, oraz także jej terminowe ukończenie. Należałoby sprawdzić czy konkretny deweloper przylega do jakichś organizacji deweloperskich.

puste mieszkanie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym certyfikatem, który może posiadać jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat zdoła zdobyć tylko deweloper, jaki posiada minimum 3 letnie doświadczenie w branży oraz ma na swoim koncie kilka zrealizowanych inwestycji. Możemy również poszukać opinii o danym deweloperze w Internecie, oraz nawet pogadać z postaciami, które korzystały z jego usług. Możemy bez trudu orzec przy których inwestycjach pracował dany deweloper, udać się tam i pogadać z mieszkańcami. Powinno się zapytać czy są zadowoleni z zakupu, w jaki sposób przebiegała współpraca z deweloperem, czy po kupnie mieszkania nie wyszły na jaw pewne ukryte wady itd. Odpowiedni deweloper powinien też umożliwić nam odwiedzenie budowy oraz obejrzenie mieszkania, jeżeli jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba także o nasze bezpieczeństwo oraz udzieli szczegółowych odpowiedzi na zadawane poprzez nas pytania. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas konkretny deweloper. Czy chętnie udziela nam informacji, pomaga w rozmaitych sprawach połączonych z zakupem mieszkania?

mieszkania deweloperskie

Źródło: pixabay.com

Czy jest raczej obojętny, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera względem nas zdoła nam mnóstwo powiedzieć o nim samym. Sprawdzenie dewelopera to podwalina. Nigdy nie winniśmy wierzyć nikomu na słowo, albowiem nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana bądź agencja posiadłości będzie uczciwa. Nie raz zdarzało się tak, że ktoś decydował się na nabycie mieszkania albo budowę domu, po czym ujawniało się, iż budowa wywóz gruzu leszno po tygodniu przestawała istnieć, natomiast klient zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc wprowadzić w błąd oraz zawsze konkretnie sprawdźmy dewelopera.