Lato w siodle- niezapomniane wakacje a także skuteczna terapia dla osób niepełnosprawnych

W czasie dzieciństwa wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. Obecnie powstaje coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jeździectwa i hipoterapia. Dzięki przebywaniu ze zwierzętami możemy wiele się nauczyć, a konie mogą pomóc niepełnosprawnym poprawić ich stan zdrowia.

Stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko ma kłopoty z poruszaniem się czy też postawa jest nieprawidłowa, specjalista może zalecić zajęcia w szkółce jeździeckiej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla młodej osoby cudownym przeżyciem. Często w trakcie wakacji organizowane są kolonie tudzież turnusy dla osób niepełnosprawnych, które obejmują właśnie jazdę konną. Obecnie prawie każda szkółka jeździecka oferuje hipoterapię dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej – polecana szkółka jeździecka. Też jeżeli mamy wady postawy, zajęcia mogą pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc konno musimy utrzymać odpowiednią postawę i wzmacniamy mięśnie kręgosłupa oraz miednicy. Jeśli lekarz zaleci tego rodzaju zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przyniosą one same korzyści jak również zadowalające efekty zdrowotne. Szczególnie we wakacje, gdy pogoda jest najkorzystniejsza, warto decydować się na tego typu zajęcia.

Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza i w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w swojej ofercie tego rodzaju zajęcia na przykład w okresie wakacyjnym – .

Miej na uwadze to, że istotna propozycja (http://www.optykzuchowscy.pl/) musi być pokazana w właściwy sposób. Przeglądnij kilka innych wpisów i wybierz taki artykuł, który Ci się spodobał.

Osoby, które mają kłopoty z poruszaniem się, podczas poruszania się na koniu bardzo dobrze rozgrzewają partie mięśni. Dzięki temu niepełnosprawni po określonym czasie mogą nabyć prawidłowe nawyki mięśniowe, co zdecydowanie ułatwi im późniejsze samodzielne poruszanie się. Zajęcia z końmi pobudzają też zmysły- pacjent może głaskać konia i zaprzyjaźnić się z nim. Terapia sprawia przyjemność- zwierzęta te będą więc doskonałymi terapeutami. Można również wykonywać różnego typu ćwiczenia podczas jazdy- wsiadanie lub leżenie na grzbiecie może z powodzeniem zastępować wiele ćwiczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to bardzo przyjazne zwierzęta, które mogą pomóc chorym w odzyskiwaniu zdrowia. Zajęcia w szkółce jeździeckiej są doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc korzystać z ofert szkółek jeździeckich.