Publikacja napisanej przez siebie książki: jak można to zrobić?

O wydaniu swojej książki marzy naprawdę mnóstwo osób. Rzecz jasna zanim książka trafi do drukarni musi zostać napisana, zrecenzowana, a dopiero później przesłana do wydawnictwa, które być może będzie chciało ją wydać. Droga do wydania swojej książki jest więc naprawdę długa. Jak ją pokonać?

Napisanie książki do dopiero pierwszy krok do jej opublikowania. Jeżeli mamy już przygotowany maszynopis własnej książki powinno się ją oddać do recenzji. Osobą, która ma książkę zrecenzować może zostać ktoś z kręgu naszej rodziny bądź przyjaciół. Pozytywne zrecenzowanie książki sprawi, że coraz częściej zaczniemy sobie stawiać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na trudne pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru są bardzo duże wydawnictwa, ale też wydawnictwa niewielkie, w których koszt wydrukowania książki będziemy musieli wziąć na siebie.

Mamy ochotę Cię nakłonić do przejrzenia naszego kolejnego wątku. Po prostu kliknij stronę i oglądaj bez ograniczeń to, co rzetelne.

Jeśli więc zamierzamy trochę zaoszczędzić na kosztach publikacji książki dobrze byłoby zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na język polski możemy użyć zwrotu „samowydawanie” – . W wielkim skrócie oznacza to, że książkę będziemy publikować sami bez konieczności przesyłania stworzonej przez siebie książki do firmy zajmującej się wydawaniem książek.

książka

Autor: The Orl
Źródło: http://www.flickr.com

Samomydawanie najróżniejszych książek cieszy się na chwilę obecną wielką popularnością w każdym kraju świata. Debiutujący autorzy decydują się na samowydawanie swoich książek w rozmaitej, nie tylko w tradycyjnej formie książki na papierze – sprawdź więcej. Naprawdę często decydują się oni na wydanie własnego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się ogromną popularnością w zasadzie z jednego, bardzo ważnego powodu: jest zwyczajnie znacznie tańsze niż samowydanie książki w klasycznym, papierowym wydaniu.

Decydując się na samowydawanie książki, od nas jedynie uzależnione jet to, w jakiej ilości egzemplarzy zdecydujemy się ją wydać. Z powodzeniem możemy wydać jedynie trzy tomiki, które rozdamy wśród znajomych, jak i pięćset egzemplarzy. Należy zadać tylko pytanie, czy wydanie tak dużej ilości egzemplarzy jest potrzebne? Gdzieś przecież będziemy musieli je sprzedać, a z tym możemy mieć już naprawdę spory problem. Może więc jednak wydanie książki lepiej powierzyć profesjonalnemu wydawnictwu?