Dlaczego nabywamy historyczne samochody?

W obecnych czasach, nie mając samochodu jesteśmy przywiązani do jednego miejsca, przede wszystkim w niewielkich miastach, gdzie transport miejski nie ma bardzo rozwiniętej sieci przewozów.

ciężarówka

Autor: Gaetano Rap
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc autentyczny rynek samochodowy powstał u nas dopiero w pod koniec lat osiemdziesiątych. Wraz z transformacją systemu politycznego można było swobodnie kupować samochody. Z powodu różnic ekonomicznych między Polską a tzw. Zachodem do naszego kraju ściągano masowo używane samochody. Sytuacja pomimo 25 Lat zasadniczo się nie odmieniła. Po polskich szosach w większości wypadków jeżdżą pojazdy 10 letnie także starsze. Średni wiek pojazdu importowanego z Holandii to szesnaście lat, dużo więcej niż przeciętna w innych państwach wspólnoty. Bez wątpliwości sam import pojazdu to dopiero początek. Używane samochody TIR potrzebują pełnej sieci obsługującej (dodatkowe informacje na stornie: ). Importerzy zapewniają zajęcie mechanikom reperującym importowane auta, dzięki nim mają także prace stacje kontroli pojazdów, producenci zamienników, i ich sprzedawcy. To pozytywne strony wtórnego obrotu samochodami.

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na nieużywany samochód z salonu motoryzacyjnego.czytaj używane części bmw kraków używane części bmw krakówOdpowiedzią na brak tak sporej kasy są auta używane! Spraw sobie furę, które już poprzednio miało jednego właściciela. Możesz udać się na giełdę i tam zapoznać się z asortymentem, albo samodzielnie rozeznać się w ofercie osób prywatnych, na rozmaitego rodzajach witrynach licytacyjnych. Ustaw wymagania, usprawni to efektywniejszy przeszukiwanie licytacji. Gdy namyślisz się na któreś z zademonstrowanych egzemplarzy, dogadaj się na lustrację techniczną u mechanika. Jest to szalenie istotne – pomaga przed ukrytymi opłatami. Posiadasz przekonanie, że w przyszłości nie będziesz zmuszony zrobić drogiej reperacji i uchronisz się przed niemoralnym sprzedawcą. Odpowiednio wybrana strona o motoryzacji pozwoli Ci w szukaniu koniecznych informacji.

ciężarówka

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednakże ciemna strona tego procederu. Częstokroć ściągane bryki nie spełniają przepisów ochrony środowiska, co przysparza się do zatrucia środowiska naturalnego. Istnieją sprzeczności pomiędzy ekologami a branżą sprzedającą używane samochody , ale przekonujące jest że to trudność – szczególnie iż Rzeczpospolita Polska zobowiązała się do szanowania standardów ekologicznych.

Podstawową zaletą pojazdów zza granicy jest fakt, że są one w sprawniejszej kondycji, są mniej zużyte, mają mały przebieg, są lepszej marki. Ich mniejsze zużycie wynika z powodu porządnego poziomu dróg, jak również dlatego, że użytkownicy cudzoziemscy regularnie wymieniają samochody na lepsze. Pamiętaj, że po nabyciu auta musisz je zarejestrować w odpowiedniej instytucji. Ponad to powinno zarejestrować się w firmie ubezpieczeniowej, w której kupimy właściwy zestaw ubezpieczeń. Obligatoryjne jest ubezpieczenie OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, AC jest już dobrowolne i strzeże przed opłatami za wypadki losowe, np. przywłaszczenie czy uszkodzenie auta w zderzeniu ze zwierzęciem.