Jak wybierać części do samochodu? Jak to zrobić, by części rzeczywiście pasowały?

Nie każdy planuje powierzać kupno części mechanikom, duża ilość osób chce robić to samodzielnie. Powstaje pytanie tylko: jak to zrobić? Od razu musimy wiedzieć, iż nie jest to takie proste, chociaż bezproblemowa dostępność do sieci powoduje, że każdy i w każdym miejscu może kupić tego typu części. Niestety, to tylko teoria, ponieważ często zakupioną rzecz trzeba wymienić lub kupić kolejną. Niekiedy jest jeszcze mniej ciekawie, bo trzeba naprawić usterki, do jakich doszło w skutek zamontowania niewłaściwego elementu.

daewoo lanos

Źródło: foter.com
W większości ogólnodostępnych katalogów części zamiennych i w sklepach internetowych, jakie prowadzą hurtownie motoryzacyjne takie części szuka się wedle modeli i roczników. Przed rozpoczęciem poszukiwań najbardziej korzystnie jednak sprawdzić, z którą dokładnie wersją samochodu mamy do czynienia, najistotniejsze są natomiast moc silnika, data produkcji a także wyposażenie. Co interesujące, dokładnie określone mocy jednostki jest najważniejsze nie tylko w przypadku części do samego silnika, ponieważ zależnie od wersji napędu mogą się różnić elementy układu hamulcowego, zawieszenia oraz elektroniki.

Wielkie znaczenie ma to, czy dany samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i klimatyzację.

Kliknij ten odnośnik oraz zdobądź użyteczne info (https://www.esoil.pl/p,814,kluber-isoflex-nbu-15) w kontekście opisywanej tutaj problematyki! Na pewno rzeczywiście uznasz je za pomocne.

Po znalezieniu w katalogu części, jaka na pierwszy rzut oka powinna być pasująca, przed kupnem, dobrze sprawdzić dokładnie cały opis podzespołu. Dość często bowiem małym druczkiem dopisywane jest tam, że przykładowo dana rzecz jest do wersji, lecz bez klimatyzacji. Trzeba więc to koniecznie sprawdzić, aby mocno się nie rozczarować. Jak więc najbardziej korzystnie poszukiwać części? Na pewno najbardziej pewny sposób to numer VIN samochodu.

Na podstawie takiego unikalnego numeru VIN możemy raczej dokładnie określić wersję samochodu. Jest jednakże jeden kłopot, ponieważ z tego numeru jesteśmy w stanie korzystać tylko w autoryzowanych serwisach, ale i w specjalistycznych sklepach oraz hurtowniach, jakie sprzedają części jedynie dla konkretnych marek. Mimo to, to bardzo pewny sposób i dobrze z tego skorzystać, zwłaszcza jak mieszkamy w większym ośrodku miejskim mamy do tego dostęp. Tak więc jak szukamy Daewoo części Kraków na pewno ma bardzo dużo do zaoferowania. Warto o tym pamiętać.