Złożenie deklaracji pit

Dziś każda sytuacja związana z dochodami powinna być właściwie rozliczona. Jest to związane z tym, że dochody wpływają z różnych źródeł mamy obowiązek rozliczyć się przez konkretny pit. Skarbówka stworzyła możliwości rozliczenia, albo przez Internet, w budynku samego Urzędu lub drogą pocztową.

Kalkulator

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Ale zanim dojdzie do wypełnienia naszego zeznania rocznego musimy wiedzieć, który pit wypełnić. Ci, którzy doprowadzili do odpłatnego zbycia czy to papierów wartościowych czy też w związku ze sprzedażą krótką – pożyczonych papierów wartościowych, muszą wypełnić pit 38 Jednak pit ten musi zostać złożony również w momencie, kiedy objęliśmy udziały w konkretnych spółkach, co jest jasno określone w broszurze dotyczącej PIT-u 38. Pit ten powinien też być wypełniony, jeśli otrzymaliśmy coś takiego jak PIT-8C. Warto też przypomnieć, że małżonkowie powinni oddzielnie wypełnić pit tego typu.

Rozliczenie przez Internet, tzw. e-PITy.Gdy brak nam na każdą rzecz czasu i zawsze obawiamy się, że poniesiemy karę za zbyt późne np. rozliczenie się ze Skarbówką jest na to rada. Wystarczy usiąść do komputera, nawet późną nocą i wypełnić przez program pit (program do rozliczania pit).

Jeśli przypadły Ci do gustu elementy tego artykułu, to do zweryfikowania jest także następna witryna, gdzie wyszukasz sporo szczegółów na ten temat.

To genialne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych osób, jak też dla tych, którzy nie chcą czekać w kolejce. Nim przystąpimy do wypełnienia deklaracji

Kalkulator

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

drogą internetową musimy zapoznać się z informacjami, jakie podane są w instrukcji. Istotne jest, żebyśmy mieli zaktualizowaną wtyczkę i można przystąpić do ogarniania e-deklaracji. Jeżeli mimo przeczytanej instrukcji wciąż będziemy mieli pewne wątpliwości, zawsze można skorzystać z pomocy jest w systemie deklaracji elektronicznych.

Pierwsze wypełnianie PIT-u elektronicznie może wywołać pewne obawy, ale z każdym następnym rokiem przyzwyczaimy się do tego sposobu i zaczniemy się zastanawiać jak to możliwe, że wcześniej nie korzystaliśmy z tej opcji? Wiadomo, że zawsze znajdą się takie osoby, które nie przerzucą się ze zwykłego składania PIT-ów. Z tego powodu w Urzędach Skarbowych chwilę przed terminem ostatecznym złożenia deklaracji tłoczą się tłumy ludzi. Oczywiście pośród tych ludzi znajdą się też Ci, którzy w wyniku sytuacji losowych nie dali rady wcześniej deklaracji złożyć, jak i Ci, którzy nie mogli wypełnić e-deklaracji.

Jeżeli wykorzystana w tym artykule narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu pozycjonowanie inne tego typu wpisy – one dotyczą analogicznej problematyki.

Ale niestety duża grupa to, te osoby, które mogły usiąść przy komputerze, ale mieli jakieś irracjonalne obawy, że taki system się nie sprawdzi.