Kilka porad w jaki sposób zagospodarować niewielki przedpokój w mieszkaniu

Przedpokój jest wizytówką każdego domu. Problem w tym, że gdy mamy mieszkanie w bloku (zwłaszcza w starej zabudowie) trzeba myśleć z tym, że naszą pomysłowość ograniczy niewielka przestrzeń. Nie usuniemy tego problemu, mamy możliwość jedynie dostosować się do warunków.

Przedpokój do aranżacji

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Urządzając przedpokój w domu należy mieć na uwadze, że jest to pierwsze pomieszczenie które widzimy. W związku z tym jest kilka rzeczy, które musimy wziąć pod uwagę. Jedną z nich jest podłoga. Obuwie ściągamy zaraz przy wejściu, lecz zaraz przy drzwiach zazwyczaj naniesiemy trochę piasku czy innych nieczystości. Trzeba wybrać taki rodzaj pokrycia podłogi, aby nietrudno było ją wyczyścić. Mądrym pomysłem byłyby płytki, które łatwo przetrzeć wodą. Drzewo nie byłoby tu najlepszym materiałem ze względu na konieczność starannej pielęgnacji, z tego powodu wymaganej w miejscu gdzie wciąż wchodzi się w obuwiu. Dowiedz się więcej: jak urządzić wąski przedpokój.

Obowiązkowym elementem w korytarzu jest wieszak. Idealnie byłoby zastosować kilka wieszaków. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór wieszaków w marketach – stojące, wiszące, przytwierdzane do ściany, bądź sufitu, zabudowane meblami, bądź pojedyncze. Niejednokrotnie są one ozdobne, o różnej kolorystyce, kształtach i stylach, wykonane z różnorodnych tworzyw. Wybierając je trzeba wziąć pod uwagę w jakim stylu utrzymana jest reszta mieszkania, by poszczególne elementy nie „gryzły się” ze sobą – znajdź ciekawe informacje.

Przedpokój, apartament Jaguara w Londynie

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Kolorystyka ścian powinniśmy dostosować również do stylistyki w jakim utrzymane są inne pomieszczenia. Nie jest to jednak dobre miejsce na kolory zbyt krzykliwe i wyróżniające się, pasują one raczej do innych pokojów. Podstawowym elementem przedpokoju w parterowym domu jest oświetlenie. Nie spędzamy tu dużo czasu, więc oświetlenie może być niezbyt intensywne i delikatne. Żarówki powinny być przytwierdzone na ścianie, lub na suficie. Nie polecamy lampy stojące, gdyż niepotrzebnie zajmują one i tak już bardzo ograniczoną przestrzeń.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę (https://eurocompanies.pl/Gotowe_spolki_akcyjne.html), która posiada fascynujące informacje na przedstawiany temat – trzeba tylko kliknąć.