Dziś język obcy to konieczność

Otwarcie na świat wymaga całkowitego profesjonalizmu. Można się z tego typu postulatem zgodzić nie orientując się do końca o co w tym chodzi. To dość logiczne, zawodowcy zazwyczaj są raczej przygotowani, nawet, kiedy nie do końca mają najlepsze samopoczucie.

W tym tekście rozwiniemy temat czynnej międzynarodowej komunikacji. Parafrazując znane wszystkim

Flaga angielska

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

powiedzenie, jak nie wiesz o co chodzi, to chodzi o języki obce, dość często zbyt wiele tracimy, jako ludzie, właściciele firm, ludzie biznesu, kiedy nie jesteśmy w stanie się dobrze porozumieć z naszymi zagranicznymi partnerami. Warto to odmienić, gdyż otwiera to zupełnie nowe rynki, znajomości, interesy.

Kiedy w okresie komunizmu posiadaliśmy w sumie tylko jednego partnera gospodarczego starczyła znajomość rosyjskiego. Zresztą, byliśmy uczeni go od najmłodszych lat, w szkole. Nie było kursów w dzisiejszym pojęciu, nie było szansy uczenia się pozostałych języków obcych metodą profesjonalną. Właściwie mogliśmy chodzić do kogoś na korepetycje lub samemu uczyć się z podręczników, ale to wszystko było utrudnione. Nie to co dzisiaj, w dużych ośrodkach miejskich dostęp do różnorodnej oferty kursów, w trakcie których wykładane są przeróżne języki obce, to normalka, coś oczywistego.

Flaga na wietrze

Autor: _dChris
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale zdają sobie z tego sprawę ludzie, którzy prowadzą swoje biznesy i pragną zaistnieć w szerszej, międzynarodowej społeczności. Chcą poznać zaufanych zagranicznych współpracowników, z którymi będą mogli realizować wspólne zadania. Do tego istotnie niezbędny jest język obcy. Językiem międzynarodowym jest angielski i to jego znajomość jest w najwyższym stopniu wymagana, jednakowoż znajomość innych języków naturalnie zwiększa nasze szanse na bardziej obiecujące zawodowe widoki na przyszłość (zobacz: tłumacz holendersko polski przysięgły angielskiego Zenon Styczyrz).

Znają tę prawdę bardzo dobrze właściciele firm zajmujących się tłumaczeniami, do których odzywają się właściciele różnych przedsiębiorstw prosząc o tłumaczenia na różne, dość często niespotykane języki obce. Jedynie najlepsze firmy mają w swojej ofercie parę języków obcych i usługi dodatkowe (tłumaczenia przez internet), ale bardziej od ilości liczy się jakość. Pamiętajmy więc o tym, gdy będziemy szukali profesjonalnych tłumaczeń. Gdzie można odnaleźć najbardziej korzystną ofertę? Najlepsza jest „poczta pantoflowa” albo internet. Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy tłumacz i nazwy miasta (na przykład, tłumaczenia Katowice) otrzymamy wiele interesujących ofert.