Ogumienie samochodowe. Nowe czy używane? Rodzaje,renowcacja, konserwacja opon samochodowych.

Ogumienie samochodowe chodź zna je każdy posiadacz samochodu nie koniecznie zna je od strony technologicznej. opona samochodowa złożona jest z bieżnika czyli wierzchniej części opony która ma stałą łączność z powierzchnia i odpowiada za przyczepność.

wycieczki

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejny fragment to ściana boczna – elastyczna konstrukcja opony odpowiedzialna za jej tłumienie drgań oraz ochraniająca przed otarciami. Następnym częścią są osnowy czyli wewnętrzny szkielet opony (opony do jeep wrangler) składający się najczęściej z drucianej konstrukcji. Ogumienie zawiera też stopkę która odpowiada za bezpośredni, hermetyczny kontakt z felgą oraz drutówkę która powiększa oporność stopki (na tej stronie) . W ogumieniu możemy odnaleźć również opasanie, wzmocnienie boku jak i wewnętrzną warstwę uszczelniającą.
Opony samochodowe odróżniają się od siebie tym w którym czasie mogą być wykorzystane. Tu ogumienie można podzielić na letnie nazywane też drogowym. Ogumienie te najlepiej sprawdzą się podczas osiągania największych szybkości i tak samo dobrze sprawdzają się podczas prowadzenia pojazdu na suchej czy wilgotnej powierzchni. Wyróżniamy też ogumienie zimowe które przeznaczone są do jazdy w sezonie zimowym i charakteryzują się najlepszą przyczepności podczas jazdy na śliskiej powierzchni jednak nie są przeznaczone do osiągania dużych prędkości lecz do bezpiecznej jazdy w niebezpiecznych warunkach. Jeśli mamy odpowiednie umiejętności ogumienie możemy wymienić sami jeśli nie, zawsze możemy pojechać w tym celu do wulkanizatora czy specjalisty serwis opon szczecin .
Opony powinno od czasu do czasu konserwować.

Rozciętę czy uszkodzone ogumienie możemy również naprawiać u wyspecjalizowanych fachowców. Takie naprawy proponowane są np. przez naprawa opon szczecin. O ogumienie samochodowe należy dbać. Powinno to zwiększyć komfort jazdy samochodem oraz bezpieczeństwo naszych bliskich.