O jakich sprawach pamiętać jeśli chodzi o wynajem magazynu? Co jest najbardziej istotne w tym temacie?

W momencie posiadania swojej firmy, dość często wielu właścicieli musi zmierzyć się z koniecznością znalezienia dużej powierzchni magazynowej. O czym w tej sytuacji powinien wiedzieć? Poszukując magazynu do wynajęcia należy wziąć pod uwagę te naprawdę strategiczne punkty lokalizacyjne, jakie okażą się najlepsze dla naszej działalności. Magazyn w związku z tym musi być zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie firmy, dalsze jego umiejscowienie jest bowiem bez sensu, trzeba byłoby ponosić dodatkowe koszty na transport surowców.

w magazynie

Autor: jaymarable
Źródło: http://www.flickr.com
Więc jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowej to jest jedna z ważniejszych kwestii. Bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy magazyn jest w dobrej lokalizacji, jest dostępność dróg. Sąsiedztwo węzłów autostradowych albo dróg szybkiego ruchu to dobre miejsce do wynajęcia magazynu. Są one interesujące dla przedsiębiorców.

Zachęcamy – naciśnij tutaj szklane włączniki światła i przeloguj się na inną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie nowe oraz rzetelne wiadomości.

Drugim ważnym parametrem jest koszt wynajęcia takiej powierzchni. Nie może być ona przecież nazbyt duża, jednocześnie dobrze, żeby zapisy odnoszące się do ceny najmu znalazły się w umowie, jaka jest zawierana pomiędzy wynajmującym powierzchnię magazynową a klientem – więcej….

stary magazyn

Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com

Umowa musi być w ten sposób stworzona, aby zabezpieczać interesy dwóch stron podpisujących kontrakt. Jeśli szukamy taniego magazyny do wynajęcia, to powinniśmy znaleźć okolice, gdzie jest wysoka podaż na tego typu powierzchnie – kliknij link. Przed wynajęciem magazynu koniecznie trzeba sprawdzić, w jaki sposób jest on zbudowany i czy faktycznie jego konstrukcja jest odpowiednio stabilna. Można też zatrudnić doradcę, jaki ma uprawnienia do kontrolowania stanu budynków, aby potwierdził, czy magazyn na pewno jest odpowiedni do wykorzystania pod kątem specjalizacji naszej firmy.

Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, to nie można płacić za wynajem tego typu powierzchni, gdyż można mieć z tego tytuły same kłopoty. Wyposażenie takiej powierzchni magazynowej w odpowiednie sprzęty i urządzenia jest równie istotne, choć nie aż tak często możemy spotkać się z łączoną opcją wynajmu powierzchni do magazynowania jak również maszyn. Przy tym, zawsze należy pamiętać, by wszystkie informacje dokładnie sprawdzić, również w innych sytuacjach, jak mamy na przykład zamiar kupić grunty inwestycyjne.