Inwestowanie w instalacje alarmowe się opłaca, czyli chronimy nie tylko hale produkcyjne

Pilnowanie porządku i bezpieczeństwa na obszarze hali wielkopowierzchniowej wiąże się z inwestowaniem w mniej bądź bardziej profesjonalne systemy. Wszystkie podobne miejsca powinny dysponować systemem, którego nazwa to kontrola dostępu. W szczególnie newralgicznych miejscach nie da rady bez systemów alarmowych, które chronią wybrane miejsca budynków.

system alarmowy

Autor: Jan-Willem Reusink
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizmy kontroli dostępu mają głównie podnieść odczucie bezpieczeństwa (teraz – idź tutaj). Zazwyczaj podobne technologie identyfikujące osoby i czas stosowane były w organizacjach rządowych i większych korporacjach. Postęp techniczny, a co za nim idzie obniżanie cen, sprawia, że kontrolowanie dostępu i instalacje alarmowe pojawiają się w kolejnych miejscach potrzebujących „kamerkowego” nadzoru. Techniczna ochrona obiektów to nie tylko instalacje i kontrola dostępu – to również system telewizji użytkowej (CCTV) używany na halach przemysłowych i hipermarketach, systemy ewakuacyjne czy przeciwpożarowe. Alarmy to także pozostałe węzły: ochrona na zewnątrz, zagrożenia środowiskowe oraz sygnalizacja włamania.W sieci znajdziemy szereg ofert od firm zajmujących się ulepszaniem systemów bezpieczeństwa. Wieloletnia gwarancja, liczne wyróżnienia, bezpłatne porady – wszystkie z wymienionych wyróżników ma zachęcić „dużych” klientów – przedsiębiorstwa, które są zmuszone inwestować część środków w swoje poczucie bezpieczeństwa – kliknij. CCTV, kontrola dostępu lub też monitorowanie przeważnie kojarzymy z dużymi halami i wielopoziomową drabiną stanowisk. Nie dziwi nas taka polityka instytucji – tam gdzie zaopatrujemy się w produkty spożywcze trudniej jest kontrolować ochroniarzami, którym przecież należałoby płacić za etat. Inwestycja w sprzęt czuwający i alarmowy ma swoją cenę.

Powiązane artykuły:

Tymczasem jako prywatne osoby także stawiamy na zabezpieczenia kupując instalacje alarmowe i przeciwwłamaniowe. Zwiększenie bezpieczeństwa na początek możemy zacząć od zakupu poręcznej kamerki. W znaczący sposób polepszy ona strefę czuwania małego sklepiku, czy posiadłości na przedmieściach. Przy większej ilości kamer warto precyzyjnie ustalać pole widzenia, by kontrola dostępu obejmowała całą przestrzeń. Kamery w komplecie z sygnałem alarmowym to duet sprawdzony, gwarantujący poczucie pewności i bezpieczeństwa.