W jaki sposób rozliczyć się z urzędem fiskalnym on-line

Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi przychodami osiąganymi oraz rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Kiedy dochodzi do nawiązania umowy albo dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z tego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, jaką składa zatrudniony, zleceniobiorca bądź inna osoba, za którą zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (przykładowo pracodawca, zleceniodawca, itd.).

Wielu z nas na pewno pamięta olbrzymie kolejki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera funkcjonalny program pit 2015. Na skutek możliwości przesyłania dokumentów pit online 2015, ogonki się zmniejszyły, a my nie musimy nawet wychodzić z domu, by dopełnić formalności ze skarbówką. Zysków jest jednak więcej, szczególnie gdy rozliczenia podatku nie zlecamy do biura rachunkowego, tylko przygotowujemy je na własną rękę.

Intryguje Cię opisywany materiał? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik – to istotnie użyteczna oferta, która jest warta Twojego zainteresowania!

Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie za rękę. Podpowie, które dane oraz gdzie musimy wprowadzić, jak też zweryfikuje, czy wszelkie niezbędne pola są przez nas poprawnie wypełnione. Zmniejsza to niebezpieczeństwo popełnienia błędu, co mogłoby skutkować koniecznością składania korekty zeznania oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem skarbowym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im prędzej poślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej otrzymasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie deklaracji przez internet, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy przesyłający PIT-y pocztą zapominali o podpisie. W wypadku oświadczeń przesyłanych elektronicznie podpis jest zbędny. Zamiast niego, w celu weryfikacji podatnika wystarcza podać kwotę przychodu z oświadczenia składanego w minionym roku, zaś po wysłaniu deklaracji odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem tego, że złożyliśmy deklarację fiskalną na czas.

Pod koniec terminu składania rocznych oświadczeń swoje zeznania podatkowe wysyła mnóstwo podatników. Jeżeli przysługuje nam zwrot, trzeba na niego poczekać dłużej. Im wcześniej zatem poślemy nasz PIT, tym prędzej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku. A gdy będziemy zmuszeni dopłacić, to warto wcześniej poznać kwotę, o jaką zasilimy konto urzędu skarbowego i stosownie zaplanować ją w budżecie domowym. Sam blankiet możemy oczywiście wysłać w późniejszym terminie.