Gdzie można znaleźć dobry sprzęt dla myśliwego?

Rosną szeregi myśliwych. Do kół łowieckich zapisuje się coraz więcej niewiast – Dian, księży a wiek właścicieli broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. Polubiliśmy łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, gdyż to określenie oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie różnorodności gatunków oraz właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich nadmiar wyrządza niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, w związku z tym zalecana jest nieustająca obserwacja ich szeregów.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, myśliwy to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, wędrujący z włócznią i czający się na zwierzę. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska czy gadżety strzeleckie. Dobrze przygotowany myśliwy musi postarać się również o odpowiedni strój na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, lecz głównie dla wygody i własnego komfortu.

Jeśli znalezienie dodatkowych informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (http://winnicadwiegranice.pl/), na jakiej je z pewnością dostrzeżesz.

Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po parogodzinnym chodzeniu w mokrych butach czy przemoczonej odzieży.

Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania? Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a co więcej, ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, swoboda ruchów, wysoka odporność i wiatroszczelność to najbardziej istotne zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, natomiast dużo przydatnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ciepły, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem zasadniczym kryterium przy zakupie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w pochmurne i mokre dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Dobrze dobrana odzież myśliwska umożliwi nam swobodne obcowanie z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.