Produkty FMCG i ich transport

Na otwarcie tekstu warto od razu wyjaśnić, czym są towary gatunku Fast Moving Consumer Goods. Są to produkty, które zazwyczaj natychmiastowo się rozchodzą i nie kosztują za wiele. Najlepszym przykładem są różnorakie wytwory kulinarne. Można zauważyć, że takie samochody nie są towarem pierwszej potrzeby, kupowanym niezależnie od sytuacji gospodarczej. A wyroby żywnościowe zawsze znajdą klientów – człowiek musi jeść, by utrzymać się przy życiu.

Warzywa i owoce

Autor: Kikkoman
Źródło: Kikkoman

Dobra gatunku FCMG zwykle charakteryzują się także tym, że szybko się degradują. Dotyczy to zwłaszcza wyrobów piekarskich, które po około czterdziestu ośmiu godzinach od wypieczenia nie nadają się do spożywania – chyba, że ktoś posiada zęby z żelaza. Dlatego fundamentalnym aspektem w dystrybucji FCMG jest sprawna spedycja.

Odnajdziesz tutaj faktycznie szczegółowe omówienie (http://www.hmlnosewicz.pl/) takiego tematu, zatem należy je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy wiele interesujących informacji.

Wszystkie szybko psujące się towary muszą być transportowane bez opóźnień i w odpowiednich warunkach.

Zobacz solidne naczepy: .

Samolot

Źródło: http://sxc.hu/

Najbardziej trudną odmianą przewożenia FCMG są usługi transportowe z pomocą samochodów-chłodni. Produkty jedzeniowe, takie jak na przykład ryby, muszą oczywiście dotrzeć do konsumenta w dobrym stanie. Zjedzenie starego kotleta może kiepsko odbić się na zdrowiu spożywającego i z tej przyczyny społeczeństwa w cywilizowanych krajach są chronione przez ciężkie normy, które muszą być wypełniane przez chłodnicze usługi transportowe: Grupa DBK- dealer Daf.

Na zakończenie artykułu mała ciekawostka. Z pewnością każdy z was któregoś dnia głowił się nad tym, czemu żydzi i muzułmanie posiadają tak restrykcyjne zakazy jedzenia mięsa świń. Otóż te religie powstały w takich regionie naszego globu, w którym panują upały. W takich warunkach mięso błyskawicznie ulega zepsuciu. A spożywanie zepsutej świniny jest wyjątkowo katastrofalne dla zdrowia jedzącego. Brak takich obostrzeń w katolicyzmie jest efektem tego, że religia ta rozwijała się przede wszystkim w Europie.