Czym powinien cechować się właściwy deweloper?

Stosowny deweloper naturalnie winien cechować się wieloma zaletami, zatem przed wyborem dewelopera wskazane jest zwrócić uwagę na kilka znaczących sprawy. Poniżej przedstawiamy wartościowe wieści, jakie podpowiedzą nam, jakim sposobem sprawdzić dewelopera i czym winien znamionować się stosowny deweloper.

mieszkania

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwy deweloper musi być przede wszystkim wiarygodny i uczciwy. Warto sprawdzić czy deweloper jest w wyśmienitej kondycji skarbowej oraz czy nie zalega z podatkami bądź opłatami.

Nie zapominaj o tym, że można przejrzeć inne zajmujące wątki – trzeba zaledwie na danej stronie najechać na zaznaczony link.

Deweloper, który jest uczciwy na pewno nie będzie miał nic przeciw zaprezentowaniu aktualnych sprawozdań skarbowych. Warto zorientować się również czy deweloper przylega do znanych, respektowanych organizacji branżowych i czy posiada ważne certyfikaty deweloperskie. Najważniejszym takim certyfikatem jest wydawany przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa „Certyfikat Dewelopera”. Taki certyfikat zdoła zdobyć wyłącznie sprawdzony i profesjonalny deweloper, który na rynku funkcjonuje chociaż od trzech lat i ma zrealizowane kilka różnych inwestycji deweloperskich, takich jak na przykład: LC Corp S.A Wrocław. Powinno się sprawdzić także rankingi deweloperów oraz opinie o nich, takie wiadomości bez kłopotu możemy odkryć za pomocą Internetu. Rzecz jasna nie wszelkie opinie internautów zdołają być prawdziwe i wiarygodne, chociaż zdołają one dać nam niemało do myślenia.

deweloper

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet, gdy zdecydujemy się już na dobór konkretnego dewelopera, musimy nadal zachowywać przezorność. Znaczącym elementem jest umowa, która powinna zostać odpowiednio spisana. W umowie nie zdoła braknąć ważnych rzeczy, bo to właśnie umowa jest dla nas gwarancją oraz zabezpieczeniem. Przed zatwierdzeniem umowy, zawsze konkretnie ją przeczytajmy. Dobry deweloper nie powinien posiadać także nic przeciw temu, iż odwiedzimy budowę, oczywiście wyłącznie wtenczas, kiedy budynek jest już w stanie zamkniętym. Stosowny deweloper winien umożliwić nam wizytę na budowie, i także zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dzięki wizycie na budowie dowiemy się, jak zachodzą prace.