Jak i czy w ogóle ma sens zmiana dostarczyciela gazu? Jak można to uczynić, jakie są wymogi?

Sporo osób nie jest zadowolonych z usług obecnego dostarczyciela gazu oraz myślą o zmianie. Zastanawiają się czy jest to możliwe, oraz w jaki sposób to można w ogóle zrobić? Całe szczęście jest taka możliwość oraz każdy jest w stanie z takiej opcji skorzystać, trzeba więc dowiedzieć się, w jaki sposób przeprowadzić taką zmianę. Na sam początek powinniśmy podpisać umowę z nowym, wybranym przez nas, sprzedawcą, jaki działa na terenie dystrybutora. Następnie na pewno należy zerwać dotychczasową umowę ze sprzedawcą.

licznik gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy konsument posiadał do tej pory umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą zawarł jedynie na sprzedaż, to koniecznie trzeba także zawrzeć umowę o świadczenie usług dystrybuowania gazu z dystrybutorem, czyli firmą, jaka dostarcza gaz. Najważniejszym warunkiem rozwiązania tego typu umowy w sytuacji zmiany sprzedawcy jest pływ czasu w jakim powinno się wypowiedzieć umowę czytaj to. Po zawarciu kontraktu z nowym sprzedawcą należy koniecznie zgłosić do Polskiej Spółki Gazowniczej, jaka zajmuje się sieciami. Do przeprowadzenia każdej z tych czynności konsument tak naprawdę jest w stanie upoważnić kogoś innego, na przykład nowego sprzedawcę.

Dystrybutor jest zmuszona pozwolić nam na zmianę sprzedawcy, nie później niż w okresie trzech tygodni od momentu wpłynięcia powiadomienia o zmianie sprzedawcy, poprzez odbiorcę albo upoważnionego przez niego sprzedawcę. Co ważne, zmiana sprzedawcy gazu nie może powodować zakłóceń jeśli chodzi o ciągłość dostaw paliw gazowych. Znaczy to po prostu, że nie powinno być tak, że kiedy rozwiążemy umowę z jedną firmą, to przez miesiąc nikt nam nie będzie dostarczał gazu.

Szczegółowe wiadomości na podany w tym artykule są Ci niezbędne? Bez nerwów. Kliknij w podany link i wszystkie inne wątki tu (http://filtrynakran.pl/) znajdziesz. Namawiamy!

Cały zaś proces więc tyle trwa, ile wynosi czas wypowiedzenia u wcześniejszego sprzedawcy. Najczęściej jest to około 30 dni.

Nowa firma zajmuje się często wszelkimi formalnościami, zaczynając od dostarczenia wypowiedzenia dotychczasowej umowy, po napisanie zawiadomienia o zmianie nazwy, aż po dostarczenie go do dotychczasowego operatora. Zawierając umowę z nowym sprzedawcą lub wypowiadając obecną, dobrze jest zapoznać się z terminami. Najważniejsze to wejście w życie nowej umowy jak również rozwiązanie wcześniejszej umowy. Zmiana sprzedawcy, czyli nowa umowa bez sprawdzenia przez konsumenta warunków rozwiązania obecnej umowy, będzie się wiązać z negatywnymi skutkami prawnymi, które wynikają dajmy na to z dublowania się kontraktów. To taka sytuacja, gdy dotychczasowa umowa jeszcze nie wygasła, zaś nowa już weszła w życie.