Jakie są podstawowe opakowania, w jakich sprzedaje się kosmetyki, z jakiego powodu jest ich taka różnorodność.

Kosmetyki sprzedawane są w rozmaitych opakowaniach, ich różnorodność jest tak duża, że trudno je nawet sklasyfikować wszystkie. W dużej mierze wynika to z faktu, że i kosmetyków jest wiele rodzajów. Krem, szampony, szminki lub dezodoranty wymagać będą osobnych opakowań.

A w przypadku tej grupy asortymentowej jeszcze jedna rzecz jest bardzo ważna. Spora ilość wytwórców kosmetyków chce wyróżnić się pośród innych, a jedną z najlepszych metod na to jest właśnie wykonanie oryginalnego, ciekawego opakowania. Można to dobrze zauważyć na sklepowych półkach, gdzie flakoniki lub butelki

twarz

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

mają coraz wymyślniejsze kształty, ale dzięki temu jest więcej szans na to, że klienci je zauważą i wybiorą. Opakowania producent opakowań foliowych kosmetyków coraz częściej bowiem mają za zadanie nie tylko przechowywać zawartość, lecz również kusić swoim wyglądem do kupna. Jeśli chodzi o markowe perfumy niekiedy dochodzi wręcz do przypadków, gdy kupowane one są właśnie z powodu flakonika, niekiedy ich projektami będą się zajmować znani na całym świecie artyści.

Dość ważną rolę przy kosmetycznych opakowaniach spełnia ich wielkość (). Takie same kosmetyki sprzedaje się najczęściej w kilku najróżniejszych rozmiarach, w zależności od potrzeb będzie można kupić albo coś niedużego, albo większe pudełko lub butelkę. Jeśli ktoś używał będzie często jakiś kosmetyków i wie dobrze, że je wykorzysta, to większe opakowania będą bardziej praktyczne, a poza tym przeważnie będą bardziej ekonomiczne. Przy kosmetykach są te same zasady, co w całym handlu, czyli większe ilości znacznie bardziej się będą opłacać od małych.

Jednak w wielu przypadkach większe opakowania będą mało praktyczne czy wygodne w użyciu, więc w razie potrzeby można kupić mniejsze kosmetyki. A niekiedy wręcz nie ma innej możliwości, bo na przykład do samolotu nie ma możliwości zabrania żadnego opakowania, które przekracza daną wielkość. W takiej sytuacji zabrać można ze sobą niedużą kosmetyczkę, do której powkłada się malutkie tubki, butelki albo coraz chętniej używane saszetki z szamponami czy kremami -porównaj.