Fotelik – zapewnione bezpieczeństwo dla Twojej pociechy

Rodzina, decydując się przemieszczać się samochodem powinna zakupić fotelik samochodowy dla swojej pociechy. Daje pewność zabezpieczenia malucha i przy tym zwiększa komfort podróżowania. Zalecenie to kreują normy prawne – każde dziecko ,które nie ukończyło 12 lat musi być wyposażone w dostosowany fotelik samochodowy przystosowany do wagi i wzrostu.

Fotelik samochodowy dla dzieci

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
kolejnym czynnikiem jest także przepis zakupu fotelika dla dzieci, których wzrost nie przekracza 150 cm. Za niedostosowanie się do rodzicom grożą sankcje oraz grzywny. Każdy model okazuje się być zróżnicowany, trzeba tak go dostosować by maluchowi było podobnie jak nam komfortowo w trakcie poruszania się samochodem, wpływa dodatkowo na bezpieczeństwo podróżowania samochodem.

Z dedykacją dla młodszych dzieci jednym z lepszych modeli jest fotelik Besafe Izi Go Grey 0-13Kg, Dziecko usadawia się układając ciało w pozycji leżącej, dodatkowo jak wysłać fotele samochodowe możemy użytkować nie tylko w wozie, a także poza nim, np. przenosząc śniące dziecko z domu do samochodu. Ma on możliwość udźwignąć aż do 13 kg.

Sporo modeli posiada funkcję regulowania podnóżka i oparcia, co sprawia, że możemy dostosować pozycję w zależności od wymagań, nie zakłócając snu dziecka. Fotelik Britax Max-Way Stone Grey 9-25kg został dostosowany dla dziecka do mniej więcej 6 roku życia. Jego zaletą jest opcja montażu w mniejszych autach, gdyż zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Atutem są również pasy bezpieczeństwa, które nie tylko chronią malucha podczas jazdy samochodem, ale także zwiększają jego komfort. W system świetnie zabezpieczających pasów wyposażony jest także fotelik Caretero Diablo Xl Plus, Charakteryzuje się on dużą lekkością oraz łatwością w przenoszeniu, gdyż posiada uchwyt na zagłówku i posiada wagę jedynie 8 kg. Dla nieco starszych dzieci najlepszy jest fotelik Cybex Solution X-Fix Cobblestone 15-36Kg (tutaj), dający jeszcze większe bezpieczeństwo z uwagi na dodatkowe mocowania na wysokości główki oraz ramion. Dzięki nim w przypadku nieoczekiwanej sytuacji możemy być pewni, iż nasza pociecha jest chroniona na najwyższym poziomie.