Oferta firmy Alwro

Początki działalności naszego przedsiębiorstwa sięgają 1946 roku, jednakże ALWRO S.A została stworzona w 1991 roku – tuż po prywatyzacji zakładów odlewniczych ALWRO. Aktualna działalność firmy powstała dzięki przemianom rozpoczętym w latach 90-tych – między innymi dzięki konieczności ciągłego udoskonalania technologicznego, ale także za sprawą dbałości o środowisko naturalne.

Pierwsza faza burzliwych przemian obejmowała likwidację starej technologii o dużej szkodliwości dla środowiska jak i otoczenia.

przemysł

Autor: andrew moser
Źródło: http://www.flickr.com

Przemiany obejmowały zarówno unowocześnienie zaplecza technicznego oraz wprowadzenie nowych technologii.
Już po dwóch latach istnienia spółki zainstalowano urządzenia dające możliwość na odlewanie ciśnieniowe, po kolejnych 3 latach w firmie pojawiły się urządzenia służące do odlewania odśrodkowego – co dało możliwość na otwarcie nowego rozdziału w historii firmy. Najnowsze technologie jak również maszyny sprawiły, iż w dużym stopniu zwiększyła się oferta asortymentowa firmy.
Razem z zmianami maszyn oraz wprowadzeniu najnowszych technologii w życie, wprowadzaliśmy ogromne zmiany związane z ochroną środowiska – zrezygnowaliśmy między innymi z odlewania szkodliwego dla środowisko żeliwa, skupiliśmy się na odlewaniu ciśnieniowym. W naszym asortymencie znajduje się bardzo ogromny asortyment odlewów z metali kolorowych tworzonych metodą ciśnieniową, w formach metalowych jak również w formach piaskowych (odlewy piaskowe) formy te dają możliwość odlewnie (zobacz stopy aluminium) najtrudniejszych produktów – tutaj.

W ofercie znajdują się też odkuwki matrycowe.
Szeroki profil działalności i specjalizacji S.A. był możliwy do wypracowania za sprawą wykształconej kadrze inżynierów i fachowców. Za ich sprawą realne jest nieustanne doskonalenie i rozbudowa zakładu.

Za sprawą zachowania nadzoru na każdym stadium produkcji – od pełnej kontroli surowców, tak aby zachowały wskazówki jakościowe, poprzez kontrolę własnego parku maszynowego, aż po ostateczną kontrolę jakości finalnego produktu, tworzymy odlewy o wysokiej jakości.