Izolacja natryskowa – nowa technika izolowania budynków

Rynek technologii stosowanych w budownictwie rozwija się niezwykle szybko. W dalszym ciągu pojawiają się nowe produkty budowlane, przydatne materiały oraz możliwości izolacji domów. Na jakie z nich osoby inwestujące decydują się dzisiaj najczęściej?

Izolacje natryskowe

hydroizolacja

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3033161282/

przystosowane są do takich metod izolacji budowli, jakie w obecnie są stosowane bardzo często. Izolacje natryskowe stosuje się sięgając po specjalistyczne substancje poliuretanowe – sprawdź. Będą one w porównaniu z różnymi materiałami do izolacji wyjątkowo dobrym materiałem.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj też to użyteczne źródło (http://www.crehler.pl/uslugi/integracja). Po prostu kliknij tu a z pewnością się nie zawiedziesz!

Decydując się na taką metodę izolacji, a zwłaszcza w odniesieniu do izolacji cieplnej, możemy mieć pewność, że koszt ogrzewania tak ocieplonego budynku będzie wyjątkowo nieduży. To właśnie zmniejszenie kosztów powiązanych z ogrzewaniem budynków spowodowało, że sposób ten wyróżnia się w Polsce ogromną popularnością. Izolowanie natryskowe mogą być wykonywane w różnorodnych obiektach: w domkach rodzinnych, pawilonach przemysłowych, terenach użyteczności publicznej. () zastosowanie budowli nie ma w takim przypadku znaczenia, tak samo w zasadzie, jak jego konstrukcja. Izolowanie natryskowe możesz śmiało wykorzystywać do ocieplania budynków wzniesionych w projekcie szkieletowym, jak również w przypadku budynków o klasycznej, murowanej konstrukcji.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Do tej pory na rynku materiałów do izolacji dominowała wełna mineralna i styropian. Od chwili gdy pojawiła się możliwość wykorzystania pianki poliuretanowej metoda natrysku będzie coraz częściej wypychać z rynku mineralną wełnę oraz styropian.

Osoby inwestujące często wybierają opcję natryskową nie zważając nawet na to, iż trzeba za nią zapłacić więcej niż ocieplając dom wełną mineralną lub styropianem. Na etapie prac w zasadzie cena jest wyższa, aczkolwiek na etapie zamieszkiwania budynku osoby inwestujące nie żałują swojego wyboru. Koszty ogrzewania budynku maleją w takim wymiarze, iż na pewno opłacało się na etapie ocieplania budynku opłacalne było zainwestowanie większych środków w izolowanie natryskowe. Izolacja natryskowa spełnia również inną rolę: chroni przed dźwiękami. Będzie więc naprawdę bardzo dobrym produktem do izolowania.