Doskonały dom to taki, który gwarantuje komfort a także bezpieczeństwo.

Żeby wybudowany budynek spełniał to zadanie, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, które zwiększą wygodę jego użytkowania. Jakie to rozwiązania?

Automatyka = inteligentne mieszkanie

przemysł - rzut

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
przemysł - fotka

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Siłownik łańcuchowy przymocowany do okien pozwala z automatu je kontrolować: otwierać i zamykać. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, a konkretne systemy monitoringu umożliwią to, że nawet będąc z dala od domu zasuniemy rolety bądź otworzymy okno. Siłownik łańcuchowy sprawdzi się także w świetlikach oraz w każdym rodzaju okien. Za jego pomocą można również ustawić skrzydło w pozycji wietrzenia. Automatyczne otwieranie dotyczy nie tylko okien, ale nierzadko stosowane jest w przypadku bram wjazdowych na posiadłość.

Podoba Ci się taki post? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link kabel spiralny.

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Oczywiście z uwagi na wygodę użytkowania. Gdy pada deszcz, doskwiera upał i nie mamy ochoty wychodzić z klimatyzowanego auta aby otworzyć bramę, czy też zniechęca nas w tym kierunku silny mróz, wystarczy mieć przy sobie pilot do bramy. Oczywiście drugi pilot warto mieć w domu, aby w razie potrzeby wpuścić auto na posesję bez potrzeby wychodzenia z budynku. Wbrew opinii tego typu ułatwienia mogą znacznie zwiększyć wygodę mieszkania w domu uwzględniającym wspomniane udogodnienia- siłownik łańcuchowy.

Temperatura dokonała

Bardzo często o tym, jaką instalację grzewczą montujemy w domu decyduje cena. Warto natomiast zastanowić się nad rozwiązaniami, które zapewnią komfortowe użytkowanie. Konkretny mechanizm ustawiający temperaturę podczas nieobecności właściciela może zagwarantować przyjemne ciepło, w czasie powrotu do mieszkania. Jeśli więc akurat wracamy z weekendu w górach, czy też zimowego urlopu, nie musimy tuż po powrocie udawać się do kotłowni. Wystarczy, że nastawimy dogodną temperaturę przed wyjazdem. Dostosowanie temperatury do warunków występujących na zewnątrz wbrew pozorom to nie tylko ważna kwestia w zimie. Kiedy jest lato, a upał utrudnia normalne funkcjonowanie najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja. Przyjemny chłód w domu to gwarancja, że nawet najbardziej gorące lato i wyższe temperatury nie będą przeszkodą. Jeżeli źle reagujemy na wysokie temperatury, jak najszybciej pomyślmy o zastosowaniu klimatyzacji.