Jak przebiega kupno artykułów od chińskiego wytwórcy ?

Chiny to ogromny kraj, gdzie wyrabia się praktycznie wszystko. Przy taniej sile roboczej towary są o wiele tańsze niż w pozostałych częściach świata. Odszukanie właściwego produktu, lub grupy artykułów jest najważniejszą częścią biznesu importowego. Chiny są największym kontrahentem handlowym Polski w Azji pod względem wartości komunikacji handlowej ogółem, także rozmiarów wwozu.

Najlepszą metodą, z punktu widzenia przedsiębiorcy z Polski na odnalezienie partnera z Chin jest internetowa platforma platforma handlowa dla firm biznesowa. Portale z reguły poniekąd weryfikują wiarygodność producentów. Jeśli zdecydowano zakupić produkt od chińskiego fabrykanta, powinno się sprawdzić czy obok oferty widnieje symbol identyfikacyjny certyfikatu zaufania.

import z Chin

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Import z Chin jest możliwość zlecić jednostce zewnętrznej, która za taką usługę bierze dywidendy. Pożytkiem owego rozstrzygnięcia jest zminimalizowanie ryzyka powiązanego z importem bezpośrednim, również pozostawienie formalności sprofilowanym podmiotom, w szczególności znającym się na lokalnym rynku chińskim. Taki podmiot zajmie się znalezieniem kontrahentów, weryfikacją, negocjacjami handlowymi, sprowadzeniem wzorów towarów, kontrolą nad dokonaniem zlecenia, kontrolą jakości, także transportem towarów i obsługą celną.

Najłatwiejszym rozwiązaniem rozróżnienia firmy pośredniczące od kluczowych wytwórców jest przejrzenie oferty, jeżeli jest znaczna najprawdopodobniej wówczas mamy do czynienia z pośrednikiem. Import owych produktów może okazać się droższy. Plusem pośredników może być z kolei dokładniejsze przekrojowe rozeznanie w danym segmencie rynku, oraz wyłonienie towarów najwyższej formy. Na domowej stronie internetowej danego wytwórcy trzeba szczególną uwagę zwrócić na certyfikaty.

Import z Chin łączy się z różnymi formami negocjacji niż używane w handlu krajowym, przede wszystkim rodzaje i reguły płatności, okoliczności umów handlowych, jak też znacznie dłuższe pory dostaw towarów aniżeli w wypadku zamówień składanych u polskich kooperantów (czytaj więcej. Problemy transportowe powstające z bariery językowej oraz znaczące różnice w mentalności i kulturze biznesowej nierzadko są czynnikiem utrudniającym zwiększenie interesu.