Krótki opis różnorodnych narzędzi, które są pomocne podczas analizy funkcjonowania serwisu internetowego.

Aktualnie coraz więcej firm działa w internecie, w zasadzie coraz trudniej trafić na obszary, w jakich jest to jeszcze niezbędne. Nawet nieduża, prościutka wizytówka może pomóc w tym, aby klienci mogli się dowiedzieć o oferowanych usługach, lokalizacji czy godzinach otwarcia.

A przecież możliwości, jakie są możliwe dzięki internetowi jest znacznie więcej, bowiem można prowadzić całkiem dochodowe interesy istniejąc jedynie w sieci. Bardzo dobrze może o tym zaświadczyć na przykład ilość sklepów internetowych, które obecnie działają. Już na dzień dzisiejszy jest ich około kilkunastu tysięcy, a ich liczba cały czas rośnie. Bardzo dynamicznie rozrasta się także rynek internetowych analiz i marketingu, aktualnie firmy coraz częściej decydują się na korzystanie z nowoczesnych narzędzi, aby zwiększyć odwiedzalność. Jeszcze do niedawna starczyło poumieszczać się w katalogach i wykonać pozycjonowanie, aby zyskać dużą ilość klientów – unikalni użytkownicy . Obecnie przede wszystkim to już nie wystarczy, ponieważ należy także przypilnować tego, aby nawigacja w serwisie była wygodna i przejrzysta, a sama strona bardzo przyjazna dla użytkowników. Bardzo pomocne są przy tym najróżniejsze narzędzia analityczne, które można zainstalować na swojej stronie. Gromadzą one ogromną liczbę informacji, które można później analizować na różne sposoby i w oparciu o nie wyciągać odpowiednie wnioski.

użytkownicy-obrazek

Autor: Luebke
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych informacji, jaką chce się wiedzieć prowadząc internetową stronę, są unikalni użytkownicy. To ich liczba właśnie świadczy o tym, jak często serwis jest odwiedzany, a analizując ich ilość w danym przedziale czasu można sprawdzić, czy prowadzone działania dają właściwe rezultaty. Lecz sama ilość użytkowników jeszcze nie świadczy o tym, że ma się sukces. Sporo porali jest często odwiedzanych, ale internauci pojawiają się tam jedynie na parę chwil, po czym opuszczają serwis bez dłuższego przebywania na nim.

Z tego też powodu powinno się analizować wszelkie działania, które wykonują użytkownicy, dzięki temu można się dowiedzieć naprawdę interesujących rzeczy – o mierzeniu konwersji w analytics . Dokładniejsza analiza takich zachowań przykładowo może pozwolić na przebudowanie struktury i układu serwisu w taki sposób, aby użytkownicy mogli w nim pozostać dłużej.

Poświęć chwilę i sprawdź tu nadruki na koszulkach analogiczne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie czekaj za długo:)

A czas ten przekładał się będzie na to, że być może zrobią więcej zakupów czy obejrzą większą ilość reklam. Doskonale do tego typu analiz nadają się między innymi narzędzia Google, jakie mogą dać sprawnym analitykom bardzo cenne informacje. Przykładowo konwersja analytics pozwala na dokładne śledzenie wyświetlanych stron, powiązań pomiędzy nimi i ścieżek, jakimi poruszają się internauci, aby znaleźć interesujące je wiadomości.