Przed kupnem zbiornika na paliwo i innych artykułów

W pojazdach niekiedy zachodzi potrzeba wymiany zbiornika na paliwo lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej wymieniamy z powodu jego defektua na przykład spowodowanego wypadkiem. Niekiedy zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, trzeba zwrócić w szczególności uwagę na materiał, z jakiego zostały zrobione. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak niekoniecznie, dlatego zanim cokolwiek kupimy warto zasięgnąć opinii fachowca..

Autor: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz wymiarów pojazdu i specyfikacji technicznej. W sklepach znajdziemy zbiorniki czołowych producentów samochodów ciężarowych takich jak: Iveco, MAN, Renault, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Należy pamiętać, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do wytycznych Unii Europejskiej, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki na paliwo można zamontować z tej samej strony co zbiornik oryginalny i często tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosowane jest przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce rato (zobacz sprawdź stronę) nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki paliwa powinny mieć uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą nie mniej ważną, o której należy pamiętać, jest zestaw certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno od podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na witrynie internetowej sklepu.

Z całą pewności dobrze pomyśleć o kompleksowym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe . Szczególnie przed planowaną dłuższą wycieczką. A wtedy powinniśmy zatroszczyć się o komfort podczas jazdy. A co, jeśli jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Kupmy sobie mapę, raty (zobacz znajdź informacje) nawet lepiej – nawigację samochodową (Nawigacja samochodowa Asus na Ceneo). Wskaże nam prawidłową drogę oraz jeszcze ostrzeże przed radami na drodze.